Dalies:

Vīķe-Freiberga pandēmijas laikā attālināti strādā, bauda laukus un kritizē Trampu

Vīķe-Freiberga pandēmijas laikā attālināti strādā, bauda laukus un kritizē Trampu
LETA/Edijs Pālens
  • 05. May. 2020

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga šobrīd var izbaudīt mieru, to viņa atzinusi žurnālista Reiņa Ošenieka video blogā "#PAŠIZOLĒTS". Neskatoties uz daudzajiem pienākumiem starptautiskajās organizācijās, kopš prezidentūras beigām šis ir pirmais pavasaris, kad var atļauties vērot dabas mainību pavasarī. “Tas ir brīnišķīgi,” priecājās ekprezidente.

Kavējoties atmiņās par 1990. gada 4. maiju, Vīķe-Freiberga atcerējās, kā, būdama Monreālā, gaidījusi ziņas no Latvijas. Trimdas latvieši ļoti gaidīja balsojumu, bet pēc tā trimdā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi devušies izbraukumā pa Monreālu ar Baltijas valstu karodziņiem – lai arī vietējie redzētu, ka Baltija priecājas.

Lasītākās ziņas

Vaicāta, kurš pasaules līderis, viņasprāt, pašreiz vislabāk tiek galā ar pandēmijas krīzi pasaulē, eksprezidente atzina, ka augstu vērtējams Francijas līdera Emanuela Makrona sniegums, Lielbritānijas līdera Borisa Džonsona sniegumu Vīķe-Freiberga vērtēja piesardzīgi, atzīdama, ka viņš “no sākuma nedaudz fleitēja”, bet vēlāk sācis reaģēt pietiekami adekvāti. Savukārt īpaši asu kritiku eksprezidentes acīs izpelnījies ASV līderis Donalds Tramps. “Tas cilvēks ir neiedomājami, neiedomājami nekompetents! Viņš nekonsultējas, viņš nedomā, viņš muti ver, pirms smadzenes ir sākušas darboties! Viņš ir katastrofāls,” pauda Vīķe-Freiberga.

Šajā video bloga sērijā žurnālists par pandēmijas laika aizvadīšanu sarunājās arī ar mūziķi Intaru Busuli, Latvijas prezidenta padomnieci Ievu Ilvesu un latviešu valodas skolotāju, ''Instagram'' bloga “Tava valoda” uzturētāju Daci Rēķi. Sarunās viņi atklāja gan savas atmiņas par 4. maiju 1990. gadā, gan to, ar kādām sajūtām sagaida to šogad.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti