Dalies:

Vispasaules tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē” piesaistījis interesentus no 69 valstīm

Vispasaules tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē” piesaistījis interesentus no 69 valstīm
Kadrs no filmas "Rumba", Nacionālais kino centrs
  • 11. Jul. 2019

Nacionālā Kino centra portāla filmas.lv rīkotais pirmais tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē”, kura ietvaros 10 Latvijas filmas bija pieejamas noskatīšanai jebkur pasaulē, izpelnījies lielu ievērību – desmit dienu laikā portālu apmeklējuši vairāk nekā 30 000 interesenti, apskatot vairāk nekā 125 000 lapas portālā, un kopējais filmu skatīšanās laiks sasniedzis 242 dienas.

Tiešsaistes festivāla dienās portālam filmas.lv pieslēgušies skatītāji no 69 pasaules valstīm (ieskaitot Latviju), lielākā ārvalstnieku interese fiksēta Lielbritānijā, ASV un Vācijā, tālāk ar apmēram līdzīgu rezultātu seko Kanāda, Austrālija, Īrija, Nīderlande, Norvēģija un Brazīlija. Iespējams, viseksotiskākais punkts portāla apmeklētāju kartē ir Indijas okeānā atrodamā Reinjona sala, kas atrodas 700 km no Madagaskaras salas un 200 km no Maurīcijas.

Pirmā tiešsaistes festivāla filmu izlasē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas filmu producentiem piedāvāja četras Simtgades filmas, trīs klasiskās spēlfilmas no Latvijas kino zelta fonda, vienu vēsturisku pētījumu un divas pasaulē atzītas īsfilmas. Interesanti, ka populārāko filmu trijniekā gan Latvijā, gan ārzemēs ir pa divām Simtgades filmām – kopā ar režisora Vara Braslas ģimenes filmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru Latvijā otra populārākā ir Rozes Stiebras pilnmetrāžas animācija Saule brauca debesīs, bet ārvalstīs – Kristīnes Želves dokumentālā filma Mērijas ceļojums. Trešā filma abos popularitātes topos, protams, ir Jāņu laikam tik tradicionālā Jāņa Streiča klasiskā nacionālā komēdija Limuzīns Jāņu nakts krāsā. 

Lasītākās ziņas valstī

Noslēdzoties tiešsaistes festivāla saulgriežu svētku piedāvājumam, portāls www.filmas.lv atgriežas ikdienas darba režīmā, kur sadaļā Latvijas filmas tiešsaistē ir iespējams noskatīties vairāk nekā 170 filmu jebkurā laikā jebkur Latvijas teritorijā, filmu piedāvājumu pakāpeniski papildinot. 

Šobrīd filmu izlasei pievienotas vēl divas Simtgades dokumentālās filmas par izcilām personībām – režisores Ilonas Brūveres Ievainotais jātnieks (2017) par tēlnieku Kārli Zāli un režisores Dzintras Gekas Kurts Fridrihsons (2018). Tātad kopā ar režisora Askolda Saulīša un scenārista Daiņa Īvāna dokumentālo pētījumu par latviešu strēlniekiem Astoņas zvaigznes (2017) portālā filmas.lv bez maksas var noskatīties jau trīs Simtgades filmas. Visām pārējām Simtgades filmām, kuru informācija atrodama portāla katalogā / datu bāzē, pievienotas ziņas par to, kādās interneta platformās filmas pieejamas noskatīšanai (arī ārpus Latvijas). 

Jāpiebilst, ka arī tās filmas, ko var noskatīties portālā filmas.lv, bez maksas ir tikai skatītājiem – Nacionālais Kino centrs par šo filmu demonstrēšanu regulāri maksā licences maksu autortiesību aģentūrai AKKA / LAA, kas administrē šīs maksas nodošanu filmu autoriem. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti