Dalies:

Vigmoras zālē izskanējis koncerts “Latvia 100”

Vigmoras zālē izskanējis koncerts “Latvia 100”
  • 16. Nov. 2018

2018.gada 14.novembrī, vareni un saviļņojoši izskanot Latvijas vārdam, notika vērienīgs Latvijas simtgades pasākums Apvienotajā Karalistē – īpašais “Latvia 100” koncerts Vigmoras zālē (Wigmore Hall) Londonā, informē Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē pārstāve Sanita Lapkase.

Svinīgā uzrunā, atkājot svētku vakaru, Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže uzsvēra: “Pirms simts gadiem latviešu tautu vienoja spēcīga vēlēšanās izveidot pašiem savu valsti un mēs par to cīnījāmies gan militāri, gan diplomātiski un politiski. Taču ļoti nozīmīgs bija arī mūsu draugu, partneru un sabiedroto, īpaši Apvienotās Karalistes, atbalsts  –  bez tā sasniegt šo mērķi būtu bijis daudz grūtāk. Šodien mēs ar pārliecību raugāmies nākotnē un uz turpmāku ciešu sadarbību ar Apvienoto Karalisti un mūsu draugiem starptautiski!“.

Pasākuma goda viesis lords Kallanans uzsvēra ciešās Apvienotās Karalistes un Latvijas saites, atzīmējot gan 100 gadus senos notikumus, kad Apvienotā Karaliste kā pirmā valsts atzina Latvijas de facto neatkarību un sniedza militāru atbalstu Brīvības cīņās, gan arī ciešo sadarbību šodien, abām valstīm kopīgi iestājoties par drošību, kā arī demokrātiskām vērtībām un to stiprināšanu pasaulē. Lords Kallanans pauda pārliecību, ka arī nākotnē šīs saites būs tikpat stipras un sadarbība starp Apvienoto Karalisti un Latviju kļūs arvien ciešāka.

Vakara gaitā, atskaņojot gan latviešu komponistu Jāzepa Vītola un Pētera Vaska skaņdarbus, gan arī Rahmaņinova,  Mendelsona un Bēthovena pasaulslavenās kompozīcijas, pasākuma viesus priecēja talantīgie un starptautiski atzītie latviešu mākslinieki - vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, pianiste Antoņina Suhanova un “Trio Palladio”, kura sastāvā ir vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš.

Muzikālā priekšnesuma starplaikā klātesošajiem bija iespēja aprunāties un dalīties iespaidos vēstnieces Baibas Bražes rīkotā pieņemšanā.

Pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē sadarbībā ar Wigmore Hall un to apmeklēja gan latviešu diasporas pārstāvji, gan Apvienotās Karalistes amatpersonas un diplomātiskais korpuss. Tie, kam nebija iespējams būt klāt, varēja klausīties svētku koncertu tiešraidē BBC Radio un Latvijas Radio Klasika.

Foto: Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti