Dalies:

Vietējā sabiedrība atvadās no Latvijas vēstnieka ASV Teikmaņa

Vietējā sabiedrība atvadās no Latvijas vēstnieka ASV Teikmaņa
Foto: Amerikas Latviešu apvienība
  • 02. Jul. 2019

Sestdien Rokvilē Vašingtonas latvieši, Amerikas Latviešu apvienības (ALA) pārstāvji un viesi atvadījās no vēstnieka Andra Teikmaņa un viņa kundzes Ingunas Peniķes. Jau esam vēstījuši, ka Teikmanis atstāj amatu, jo kļūs par jaunievēlētā Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita administrācijas vadītāju.

Klātesošie pateicās par vēstnieka darbu un kopā pavadīto laiku. Vēstnieks un viņa kundze bija bieži viesi gan Vašingtonas latviešu draudzes dievkalpojumos, Draudzīgā Aicinājuma un latviešu skolas pasākumos. Rokviles nams sestdienas pēcpusdienā pulcēja daudz ļaužu un vēstnieks ceļamaizē saņēma daudz pateicības vārdu. Skaists pārsteigums, kā atzina pats Andris Teikmanis, bija Vašingtonas latviešu organizāciju un Amerikas Latviešu apvienības darbinieku speciāli atvadu pēcpusdienai sagatavotā slīdrāde “ Skaistas atmiņas”.

“Vēstnieks aktīvi piedalījās ikvienā apvienības valdes sēdē un visos kongresos, ieskaitot nesen notikušo Denverā. Mūsu sēžu un kongresu laikā vēstnieks ne tikai pieklājīgi klausījās, bet iesaistījās diskusijās, piedāvāja risinājumus un idejas. Viņš bija daļa no apvienības komandas un savā aizņemtajā kalendārā vienmēr atrada laiku, lai būtu klāt mūsu sēdēs un pasākumos,” sacīja ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs. 

Lasītākās ziņas valstī

ALA uzsver, ka  vēstnieks vienmēr uzrunāja un uzklausīja vietējo latviešu sabiedrību. Pirms gada Baltijas valstu neatkarības simtgadei veltītajā konferencē Stenforda universitātē, ko rīkoja universitāte sadarbībā ar Latvijas vēstniecību ASV un Amerikas Latviešu apvienību, Andris Teikmanis  uzrunāja iespaidīgu ārpolitikas ekspertu grupu. Vēstnieks ir uzstājies ar uzrunām ALA organizētajā pasākumā Nebraskas universitāte Linkolnā, kas bija veltīts šīs augstskolas slavenajam absolventam Kārlim Ulmanim, Baltā galdauta svētkos Čikāgā un Vašingtonā, kopā ar apvienības valdi Andris Teikmanis  viesojās Portlandes latviešu namā un vienmēr bija gatavs satikties arī Vašingtonā neformālā gaisotnē.  

Vēstniekam  vienmēr bija idejas un piedāvājumi, kā lielākās Amerikas latviešu organizācijas darbu interesantāku un efektīvāku: “Domāju, ka lielā mērā pateicoties Andrim Teikmanim, ALA darbība veiksmīgi paplašinās ekonomiskās sadarbības  virzienā un latviešu izcelsmes uzņēmēju tīklošanas pasākumu organizēšanā,” atzina Blumbergs.

Tikpat svarīgi vēstniekam bijuši arī ALA organizēti kultūras un izglītības pasākumi, viņš  vienmēr pārliecinājās, lai tie iespēju robežās saņemtu vēstniecības un Latvijas valdības atbalstu.

“Tā bija veiksmīga sagadīšanās, ka Latvijas simtgades svinību gadā mums te bija tāds vēstnieks kā Andris Teikmanis,” atzina Pēteris Blumbergs.  “Man liekas, ka nepilnos trīs rezidēšanas gados vēstnieks apciemojis gandrīz visus Amerikas latviešu centrus un pazīst lielu daļu latviešu sabiedrisko darbinieku visās pavalstīs.  Andris Teikmanis paveicis lielisku darbu arī izveidojot spēcīgu Latvijas goda konsulu komandu ASV. “

Pateicībā par veiksmīgo sadarbību, ALA valde nolēma piešķirt diplomātam Teikmanim apvienības augstāko atzinību - Nameja Goda biedra piespraudi.

Jau esam vēstījuši, ka Latvijas vēstnieka ASV amatam tiks virzīts pašreizējais vēstnieks Ķīnā Māris Selga.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti