Dalies:

Viedokļi par Dzīvesbiedru likumu valdībā dalās

Viedokļi par Dzīvesbiedru likumu valdībā dalās
  • 18. Jun. 2019

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) rosinājusi pieņemt Dzīvesbiedru likumu, kas ļautu atzīt dažādas ģimenes formas un kalpotu nelaulātu pāru aizsardzībai. Tomēr koalīcijas partneru viedokļi par rosināto atšķiras.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kurš pārstāv Jauno Vienotību teica, ka  arī viņa partijas programma bija atbalsts šādam likumam un tāpēc prognozē, ka Saeimā varētu to atbalstīt. Valdības vadītājs gan uzsvēra, ka svarīgas būs šāda likumprojekta detaļas, taču, viņaprāt, ir svarīgi pasargāt cilvēkus, kuri dzīvo kopā, bet dažādu iemeslu dēļ nav laulājušies.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) skaidroja, ka partija neredz nepieciešamību mainīt uzskatus par ģimenes tiesību jautājumiem.

Lasītākās ziņas valstī

Apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava pauda, ka partijas  pozīcija jautājumā par partnerattiecību regulējumu ir skaidra un partija rīkosies atbilstoši Satversmē noteiktajam.

Savukārt partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs uzsvēra, ka partneriem ir tiesības virzīt šo jautājumu, savukārt "KPV LV" par šo jautājumu balsos "kā viens". "Tas laiks ir pagājis, kad "KPV LV" frakcija bija medījums, ko cilvēki gribēja sadalīt," vērtēja politiķis, uzsverot, ka balsotu pret šādu likumprojektu.

Pavļuts uzsvēra, ka jaunais likums "neaizvietos un nekāda gadījumā neapdraudēs laulības institūtu". Tas sniegs papildus drošību arī tām ģimenēm, kuru attiecību pamatā ir rūpes vienam par otru un kopēja saimniekošana, tajā skaitā kopā dzīvojošiem senioriem, norādīja politiķis. AP līdzpriekšsēdētājs apgalvoja, ka vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju atbalstot attiecību regulējumu, ko atspoguļos topošais Dzīvesbiedru likums. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti