Dalies:

VIDEOREPORTĀŽA: Sidnejas Latviešu teātra viesizrādes Latvijas pilsētās

VIDEOREPORTĀŽA: Sidnejas Latviešu teātra viesizrādes Latvijas pilsētās
  • 23. Jul. 2019

Austrālijas latvieši uzsākuši mēnesi garu braucienupa Latviju ar viesizrādēm dažādās pilsētās. Teatrāli muzikālais uzvedums "Kabarē de Rīga" vēstī par Rīgu pagājušā gadsimta 20.-30.gados. Amatierteātra izrāde nupat kā aizvadīta Alūksnē un Smiltenē, bet jau trešdien aktieri kopā ar Latvijas mūziķiem dosies uz Cēsīm, ziņo Latvijas televīzija.

Ar dziesmām, dejām un humoristiskiem dialogiem Sidnejas Latviešu teātra aktieri uzbur ainu, ko savās atmiņās aprakstījis viesmīlis Aleksandrs Bāris. 12 izrāžu tūre Latvijas pilsētās plānota pēdējos divus gadus. Tautieši no Austrālijas atzīst, ka tik daudz skatītāju, cik šeit, Austrālijā sapulcēt neizdodas. Sidnejas latviešu teātra kolektīvā nav neviena profesionāla aktiera, šo par vērtīgu brīvā laika pavadīšanas veidu atzinuši latvieši, kuri mīt Sidnejā, Melburnā un Adelaidā.

Austrālijas latvietis Ojārs Greste atzīst, ka viņam latviešu sabiedrība ir galvenā sabiedrība. "Protams, man ir austrāliešu draugi. Dziedu vīru korī, jauktā korī, taisu mākslas izstādes, fotografēju pasākumus, taisu filmas. Visi tie, kas ir ļoti aktīvi, viens otru pazīst visā pilsētās," norāda Greste.

Lasītākās ziņas valstī

Linda Ozere, kura teātri spēlē paralēli pētnieciskajai darbībai Sidnejas Universitātē, novērojusi, ka latviskās identitātes uzturēšana Austrālijas latviešu trešajā paaudzē, tātad cilvēkiem, kuru vecāki jau dzimuši Austrālijā, ir unikāls piemērs.

"Mums ir tāda vasaras vidusskola un aizgāju ar jauniešiem fokusgrupās aprunāties un galvenais, kas nāca, bija  draudzība, kopēji piedzīvojumi latviešu sabiedrībā, dejas, dziedāšana koros. Valoda vispārīgi viņiem ir otra plānā, tas nav tas svarīgais, svarīgais ir identitāte," žurnālistei norāda Austrālijas latviete Linda Ozere.

Austrālijas latvieši atzīst, ka gribētu katru no pilsētām, kur dodas, apskatīt, bet laika ir maz un diez vai tas izdosies. Arī teātra trupas vadītājam Jānim Čečiņam šī viesošanās Smiltenē ir īpaša, jo te pirms došanās uz Austrāliju dzīvojusi viņa māte. "Tā sajūta bija tāda, ka tiešām esmu kaut ko no tā, ko man māte un vecāki, un vispār visa tā latviešu sabiedrība mums Austrālija devā, ka to mēs esam atveduši mājās," sacīja iestudējuma autors Jānis Čečiņš.

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti