Dalies:

VIDEO: Latviešu centrā Bērzaine aizvadīta ģimeņu kora "Trejzemīte" nometne

VIDEO: Latviešu centrā Bērzaine aizvadīta ģimeņu kora "Trejzemīte" nometne
  • 23. Jan. 2018

Janvāra otrajā nedēļas nogalē Freiburgā, latviešu centrā Bērzainē, norisinājās ģimeņu kora “Trejzemīte” nometne. Divu dienu laikā kora dalībnieki no Freiburgas, Strasbūras, Bāzeles un Luksemburgas izdziedāja piecpadsmit dziesmas, no kurām gandrīz visas ir iekļautas arī vasarā gaidāmo XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuārā.

Koris “Trejzemīte” dibināts pagājušā gada 5. februārī, Meteņu dienā, un tā pirmais mēģinājums notika tieši Bērzainē. Šobrīd “Trejzemīte” ir pats jaunākais latviešu diasporas koris pasaulē, kurš plāno piedalīties Dziesmu svētkos. Izaicinājums ir grūts - praktiski no nulles gada laikā panākt tādu līmeni, lai izturētu koru konkursu un tiktu uz svētkiem. Tikai ceturtajai daļai dalībnieku ir nesena kora dziedāšanas pieredze. Vairums pēdējo reizi balsis locīja tikai skolas korī, bet daudziem “Trejzemīte” ir pirmais koris viņu mūžā.Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī


Kora mākslinieciskā vadītāja ir diriģente un soliste Ilze Paegle. Viņa ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, šobrīd studē vokālo pedagoģiju Šveices pilsētā Bāzelē un piedalās dažādos muzikālos projektos.

“Trejzemītē” balsis apvienojuši ne vien diasporas latvieši, bet arī citu tautību ļaudis - latviešu sievu dzīvesbiedri - viens anglis, viens vācietis, kā arī divas franču kundzes, kuru saknes ir latviskas, bet kuras latviešu valodu apgūst tikai dziedot. Kora unikālais aspekts ir jaunākās paaudzes iesaistīšana. Tā arī radās tās pirmais nosaukums - ģimeņu koris. Bērni un jaunieši koncertos dzied līdzi visu, ko var nodziedāt un arī spēlē mūzikas instrumentus. Tādejādi ģimenes var vienmēr būt kopā - mēģinājumos, nometnēs, braucienos un koncertos.

Lielākais izaicinājums ir mēģinājumu organizēšana. Dalībnieki mēro lielus attālumus, lai tiktu uz mēģinājumiem, kuri pamīšus notiek gan Bērzainē, gan Strasbūrā. Dalībnieki koncertiem gatavojas arī patstāvīgi, mājās dziedot līdzi kora “AveSol” balsu ierakstiem un tiekoties atsevišķos balss grupu mēģinājumos.

Kopā tiek svinēti arī svētki. Nometnes laikā viesojās Salatēvs, notika apdāvināšanās, rotaļas un citi kopīgas saliedēšanās pasākumi. “Trejzemīte” ir liela ģimene, kurā latviskās tradīcijas tiek uzturētas caur dziesmu, palīdzot stiprināt etniskās saites ārpus dzimtenes.

Nākamā kora uzstāšanās paredzēta 17. februārī Strasbūrā, kur norisināsies Valentīna dienai veltītais koncerts “Mīlestība”. Tur “Trejzemīte” izpildīs latviešu dziesmas par puišiem un meitām, savukārt kā īpašais viesis uzstāsies Strasbūrā dzīvojošais latviešu mūziķis Jānis Fedotovs un viņa džeza trio.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti