Dalies:

VID atceļ uzlikto sodu par skaidrā naudā Vācijā pirktu auto

VID atceļ uzlikto sodu par skaidrā naudā Vācijā pirktu auto
  • 24. Jul. 2019

Valsts ieņēmumu dienests, izskatot Ģenerālprokuratūras prokurora protestu, atcēlis savu lēmumu par personas saukšanu pie administratīvās atbildības, informē prokuratūrā. Kādam vīrietim tika piemērots naudas sods 1350 eiro apmērā par automašīnas iegādi ārvalstī skaidrā naudā, jo darījuma summa pārsniedza likumā noteiktos 7200 eiro.

Kā norādīja prokurors, vīrietis Vācijā iegādājies transportlīdzekli no juridiskas personas skaidrā naudā par 9000 eiro. Valsts ieņēmumu dienests šai personai bija piemērojis administratīvo sodu, jo viņš nebija ievērojis likumā noteikto skaidras naudas darījumu ierobežojumu Latvijā.

Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska uzsver - saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu ir pieļauts būtisks procesuāls pārkāpums, proti, pārkāpts likumā noteiktais priekšnosacījums, ka persona, kura izdarījusi pārkāpumu, ir atbildīga saskaņā ar likumu, kas ir spēkā pārkāpuma izdarīšanas laikā un vietā. Līdz ar to administratīvo sodu nevar piemērot par Vācijā veiktu darījumu.

Lasītākās ziņas

Valsts ieņēmumu dienests savu lēmumu atcēla un lietu izbeidza, atzīstot prokurora protestā norādīto, ka Latvijas normatīvie akti ir spēkā tikai Latvijas teritorijā un neattiecas uz Vācijā veiktajiem skaidras naudas darījumiem.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti