Dalies:

Viborgā, Krievijā līdz 28. februārim apskatāma mākslinieka Vladimira Kordubailo darbu izstāde "Tevis apburts, Latgale"

Viborgā, Krievijā līdz 28. februārim apskatāma mākslinieka Vladimira Kordubailo darbu izstāde "Tevis apburts, Latgale"
  • 17. Feb. 2017

2. februārī Viborgā izstāžu centrā “Ermitāža – Viborga” ar Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā atbalstu tika atklāta Sanktpēterburgas mākslinieka Vladimira Kordubailo gleznu un grafiku izstāde. Izstādes nosaukums "Tevis apburts, Latgale".

V. Kordubailo (1938-2015) – mākslinieks un scenogrāfs, kura darbi glabājas daudzās privātkolekcijās un muzejos. Mācījies Ļeņingradas mākslas vidusskolā, beidzis Ļeņingradas teātra, mūzikas un kinematogrāfijas institūtu. Kā scenogrāfs iestudējis vairāk nekā simts teātra izrādes. No pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem līdz pat savas dzīves noslēgumam regulāri strādāja Latgalē, veltot tās dabai aptuveni simts gleznu.

Izstādes atklāšanā izstāžu centra direktors Aleksandrs Kostenko (Александр Костенко) izteica atzinību par Latvijas ģenerālkonsulāta iniciatīvu izstādes noorganizēšanai un aicināja uz ciešu sadarbību nākotnē. Ģenerālkonsule Irina Mangule Viborgas izstāžu centram dāvanā pasniedza apkopotu fotogrāfiju albumu par Latgali, uzsverot reģiona skaistumu, kas atspoguļots arī V.Kordubailo gleznās. Tāpat ar klātesošajiem atmiņās par mākslinieku un viņa mīlestību pret Latviju dalījās dzīvesbiedre Lidija Kordubailo (Лидия Кордубайло).

Lasītākās ziņas valstī

Izstāde būs apskatāma izstāžu centrā “Ermitāža – Viborga” (Viborgā, Ladanova iela 1) līdz 28.02.2017.

Foto: Latvijas ģenerālkonsulāts Krievijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti