Dalies:

Vētra “Ciara” nes postījumus daudzviet Eiropā

Vētra “Ciara” nes postījumus daudzviet Eiropā
CC0 licence
  • 10. Feb. 2020

Vētra “Ciara”, kas Norvēģijā nosaukta par “Elsu”, bet Vācijā un Šveicē par “Sabīni” – ir šogad spēcīgākā, ko piedzīvojusi Eiropa. Vējš, kas brāzmās sasniedz pat 40 metrus sekundē un spēcīgas lietusgāzes aizvadītajā naktī turpinājušas plosīt Īriju, Lielbritāniju, Franciju, Beļģiju, Šveici, Nīderlandi, Vāciju, Luksemburgu un Skandināvijas valstis, ziņo raidsabiedrība BBC. Sinoptiķi prognozē, ka vētra turpinās virzīties dienvidaustrumu virzienā.

Vētra radījusi transporta satiksmes traucējumus un nedēļas nogalē likusi atcelt vairākus publiskus pasākumus.

Īrijā ap 14 tūkstoši mājsaimniecību palikuši bez elektrības. Dānijā nācies glābt kādu sievieti un bērnu, kurus stiprais vējš pastaigas laikā pa piestātni iepūtis Ziemeļjūrā.

Lasītākās ziņas

Arī Lielbritānijā tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektrības. Pārplūstot upēm, no dažām mājām nācies evakuēt cilvēkus. Traucēta gaisa un sauszemes satiksme.

Norvēģijā vairākos dienvidu un rietumu reģionos, bažās par ūdens līmeņa celšanos, izsludināta sarkanā – visaugstākā vētras brīdinājuma pakāpe. Francija 42 reģionos izsludinājusi otro augstāko vētras brīdinājuma pakāpi.

Tā kā virknē valstu kavēta vai apturēta gaisa un vilcienu satiksme, cilvēki aicināti pašreiz neceļot.

Šorīt Baltijas jūras centrālajā daļā gaidāmas vēja brāzmas līdz 33 metriem sekundē un līdz 6 metriem augsti viļņi, ziņo aģentūra LETA.

Latvijā pirmdienas rītā dienvidu vēja ātrums brāzmās Latvijā sasniedz 15-20 metrus sekundē, vietām Kurzemes un Ziemeļvidzemes piekrastē - 22-26 metrus sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Latvijas rietumu un centrālajā daļā gaidāms lietus un sniegs.

Vētras dēļ izmaiņas notikušas arī starptautiskajā lidostā “Rīga” ielidojošajos un izlidojošajos avioreisos, tādēļ ceļotāji tiek aicināti sekot līdzi aktuālajam lidojumu sarakstam. Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" reisam Rīga-Minhene, kas pirmdienas rītā izlidoja plkst.7.40, vētras dēļ nācies atgriezties Rīgā, informēja VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"".

Tikmēr šī gada spēcīgākajai vētrai aviokompānija “British Airways” var pateikties par jauna rekorda uzstādīšanu, ziņo BBC. Vētras “Ciara” ietekmē viņu lidmašīna “Boeing 747-436” sasniegusi ātrumu 1327 kilometri stundā, ko eksperti novērtējuši kā ātrāko zemskaņas ātruma lidojumu no Ņujorkas uz Londonu. Galamērķis sasniegts stundu un divdesmit minūtes ātrāk nekā plānots. Pagaidām rekords gan nav oficiāli apstiprināts.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti