Dalies:

Vēsture ir jāatgādina, lai tā neatkārtotos

Vēsture ir jāatgādina, lai tā neatkārtotos
  • 14. Dec. 2019

Simpozijs Otavā par Polijas pretošanās kustību un Otru pasaules kaŗ

Šogad ar Melnās lentes pasākumiem Otavā un Toronto atzīmējām 80 gadus kopš HitleraStaļina vai MolotovaRibentropa līguma parakstīšanas, kas noveda Eiropu un pasauli uz Otru pasaules kaŗu. Baltijā 23. augusts 1989. gadā izraisīja Baltijas ceļa fainomenu kā daļu no Padomju Savienības eventuāla sabrukuma un Centrālās un Austrumeiropas atkratīšanās no okupantu varas.

Tomēr Kanadas skolās šīs vēstures mācīšana ir vāja. Jaunatne gan vispārējā kanadiešu sabiedrībā, gan savās etniskās kopienās maz saprot par Otru pasaules kaŗu un starptautiskos apstākļus, kuŗi vairākas tautas noveda šausmīgās ciešanās. Bez šaubām, neviens nevēlas, ka tik brutāla vēsture atkārtotos, bet ir vairākas pazīmes, kas pierāda, ka naidīgi spēki atkārtoti apdraud demokratiju un brīvību.

Lasītākās ziņas valstī

Ir teikts, ka kaŗa laiks un tā sekas ir vecs stāsts un nav ko tērēt laiku to atkārtojot. Tieši tagad, ar visu dezinformāciju un uzbrukumiem sociālajos medijos, mums ir jāstāsta un nemitīgi jāatkārto mūsu likteņa stāsts.

Ar Polijas vēstniecības atbalstu Oskar Halecki Institūts nupat rīkoja trešo simpoziju tieši saistībā ar kaŗa sākumu, kad Polija kļuva par pirmo upuri Hitlera un Staļina kaŗaspēku uzbrukumam.

Simpozijā ar nosaukumu “The Polish Defensive War of 1939 – the Outbreak of World War Two and Beyond” piedalījās vēstures lietpratēji, ieskaitot Polijas vēstnieku Andrzej Kurnicki un Kanadas Oskar Halecki institūta prezidentu Alexander M. Jabloński. 

CEEC (Central and Eastern European Council in Canada) bija viena no atbalsta organizācijām. Andris Ķesteris tika lūgts nodot apsveikumu un ievada uzrunu. Apsveikumu viņš nodeva LNAK – Latviešu Nacionālās Apvienības Kanadā, Kanadas Baltiešu federācijas un CEEC vārdā.

Autors: LNAK birojs

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti