Dalies:

Vēstnieks Pekinā Māris Selga: Latvijai un Ķīnai ir laba attiecību dinamika

Vēstnieks Pekinā Māris Selga: Latvijai un Ķīnai ir laba attiecību dinamika
  • 02. Mar. 2016

29.februārī Pekinā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Māris Selga iesniedza akreditācijas vēstules Ķīnas Tautas Republikas prezidentam Sji Dzjiņpinam (Xi Jinping).

Sarunā ar prezidentu vēstnieks uzsvēra Latvijas-Ķīnas attiecību labo dinamiku un kā galveno prioritāti atzīmēja valstu ekonomisko attiecību veicināšanu. Sji Dziņpins norādīja, ka vēstnieka akreditācija notiek nozīmīgā laikā, jo tieši pirms 25 gadiem Latvija un Ķīna nodibināja diplomātiskās attiecības, savukārt šogad Rīgā notiks Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāta (16+1) valdību vadītāju tikšanās. Ķīnas Tautas Republikas prezidents pauda pārliecību par turpmāku abu valstu attiecību sekmīgu attīstību.

Māris Selga darbu Ārlietu ministrijā uzsāka 1994. gadā. Viņš ir bijis vēstnieks Ēģiptē, nerezidējošais vēstnieks Jordānijā un Apvienotajos Arābu Emirātos, kā arī Latvijas pārstāvis Arābu valstu līgā un novērotājs Āfrikas Savienībā. Vēstnieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē. Māris Selga ir studējis doktorantūrā Latvijas Universitātes Politisko zinātņu katedrā un politikas zinātni Orhūsas Universitātē Dānijā, kā arī papildinājis zināšanas Ženēvas Drošības politikas studiju centra Starptautiskās drošības politikas kursā un Londonas Karaļa koledžas Militāro studiju departamentā. Vēstnieka amatā Māris Selga nomainīja Latvijas vēstnieci Ķīnā Ingrīdu Levrenci.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: 드림포유

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti