Dalies:

Vēstnieks Māris Klišāns tiekas ar leģendāro latviešu dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru

Vēstnieks Māris Klišāns tiekas ar leģendāro latviešu dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru
  • 22. Sep. 2017

21. septembrī, uzturoties darba braucienā Eginas salā, vēstnieks Māris Klišāns tikās ar leģendāro latviešu dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru. Izcilā māksliniece, kura šogad atzīmēja 94 gadu jubileju, sirsnīgā sarunā iepazīstināja ar sava radošā mūža būtiskākajiem notikumiem un koncertdzīvi. Māksliniece ir vitāla, enerģijas un apņēmības pilna sveikt Latviju tās 100 gadu jubilejā ar īpašu koncertprogrammu Rīgā, 2018. gada jūlijā.

Kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem Vija Vētra ik septembri daļu atvaļinājuma pavada Eginas salā, uzkrājot spēkus un gūstot iedvesmu Afejas tempļa tuvumā. Jau vairāk nekā desmit gadus māksliniece, uzturoties Grieķijā, tiekas ar Latvijas vēstniecības darbiniekiem. Vairākas reizes vēstniecība Atēnās ir organizējusi dejotājas un horeogrāfes radošā darba pārskata vakarus un tikšanās ar tautiešiem. V. Vētras stāstījums allaž ticis papildināts ar dokumentālajām filmām par mākslinieces dzīvi un koncertprogrammu videoierakstiem.

Tikšanās nobeigumā vēstnieks pateicās māksliniecei par laipno uzņemšanu un iedvesmojošo sarunu, un abpusēji vienojās tikties nākamā gada Latvijas 100gades koncertprogrammā.

Foto: Latvijas vēstniecība Grieķijā

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti