Dalies:

Vēstnieks Māris Klišāns akreditācijas vizītē Kiprā

Vēstnieks Māris Klišāns akreditācijas vizītē Kiprā
  • 26. Jul. 2018

2018. gada  26. jūlijā, Nikosijā, Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kipras Republikā Māris Klišāns iesniedza akreditācijas vēstules Kipras prezidentam Nikam Anastasiadim (Nicos Anastasiades).

Pēc akreditācijas vēstuļu pasniegšanas ceremonijas Kipras prezidenta pilī viņš īsā sarunā atzinīgi izteicās par Latvijas un Kipras draudzīgajām attiecībām, kā arī ciešo sadarbību ES, ANO un citās starptautiskajās organizācijās. Prezidents akcentēja Kipras apvienošanas jautājumu, informējot par cerībām atsākt sarunas.

Vēstnieks M. Klišāns apstiprināja abu valstu pozitīvo sadarbību, informējot prezidentu, ka vēlams intensificēt sadarbību ekonomikas, tirdzniecības un tūrisma jomās, kā arī paust saskaņotu rīcību ES un aizsardzības politikas ietvarā. M. Klišāns atgādināja, ka Latvija un Kipra vienlaikus tika uzņemtas Eiropas Savienībā. Abas puses bija ieinteresētas jau tuvākajā laikā īstenot divpusējās vizītes valsts amatpersonu, parlamentāriešu un dažādu nozaru ekspertu līmenī. Tāpat vēstnieks pauda gandarījumu, ka tiek akreditēts Kiprā Latvijas simtgades svinību laikā.
N. Anastasiadis aicināja Latviju atbalstīt Kipru tās apvienošanas sarunās atbilstoši ANO Drošības padomes rezolūcijām.

Pēc akreditācijas ceremonijas vēstnieks M. Klišāns turpināja darba vizīti Nikosijā, tiekoties ar Kipras Ārlietu ministru Niku Hristodulidi (Nikos Christodulidis), Ārlietu ministrijas amatpersonām, Eiropas Savienības valstu diplomātiem, diplomātiskā korpusa vecāko Ukrainas vēstnieku Borisu Humeņuku (Borys Humeniuk), ANO ģenerālsekretāra Īpašo pārstāvi Kiprā Elizabeti Spēru (Elizabeth Spehar), Kipras Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem un uzņēmējiem.

Lasītākās ziņas valstī

M. Klišāns rezidē Atēnās, kur pilda Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka pienākumus Grieķijas Republikā.

Avots: Latvijas vēstniecība Grieķijā

Foto: Latvijas vēstniecība Grieķijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti