Dalies:

Vēstnieks Kaspars Ozoliņš atklāj mākslinieces Ināras Petrusevičas izstādi Dānijā

Vēstnieks Kaspars Ozoliņš atklāj mākslinieces Ināras Petrusevičas izstādi Dānijā
  • 24. Apr. 2018

21.aprīlī vēstnieks Dānijā Kaspars Ozoliņš uzstājās ar uzrunu mākslinieces Ināras Petrusevičas gleznu izstādes “Letters From Afar” (“Vēstules no tālienes”) atklāšanā Lejres mākslas galerijā „Galleri Gl. Lejre”. Vēstnieks uzrunā uzsvēra galvenos kopīgos saskares punktus, kas vieno Latviju un Dāniju.

Ināras Petruševicas darbi Dānijā tikuši izstādīti jau iepriekš. Īpaši cieša sadarbība māksliniecei ir izveidojusies ar galeriju „Galleri Gl. Lejre”, kur I.Petruševicas darbi tiek izstādīti jau ceturto reizi. Izstāde ir veidota Latvijas simtgades kontekstā. Esošās izstādes galvenā tēma ir Latvijas un Dānijas kopīgā vēsture, aktuālā situācija Baltijas valstīs un māksla kā iespēja būvēt tiltus un parādīt jaunus sadarbības ceļus.

Paralēli Ināras Petrusevičas izstādes organizēšanai mākslas galerijas īpašniece Dorte Filipsena (Dorte Philipsen) galerijas draugiem 2.maijā rīko arī izglītojošu tikšanos ar bijušo Dānijas vēstnieku Rīgā Pēru Karlsenu (Per Carlsen) un bijušo Dānijas Kultūras institūta vadītāju Rīgā Riki Helmsu (Rikke Helms). Tāpat Dorte Filipsena ir aktīvi darbojusies Marka Rotko centra Daugavpilī atbalsta biedrībā Dānijā, kā arī rīkojusi galerijas draugu vizītes uz Latviju.

Izstāde galerijā Galleri Gl. Lejre būs apskatāma līdz 3.jūnijam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti