Dalies:

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums uzrunā Oskara Kalpaka piemiņas sarīkojumu Otavā

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums uzrunā Oskara Kalpaka piemiņas sarīkojumu Otavā
  • 14. Mar. 2019

10. martā Otavas Latviešu evaņģēliski-luteriskās Miera draudzes namā notika Oskara Kalpaka piemiņas pasākums, kurā uzrunu teica Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums, aicinot katru dienu iestāties par Latviju, celt to drošu un kā labklājības valsti mums visiem.

Pieminot Oskaru Kalpaku.

Šogad aprit simt gadu, kopš 1919. gada 6. martā traģiskā sadursmē pie „Airītēm” Kurzemē krita 1. latviešu atsevišķā bataljona komandieris pulkvedis Oskars Kalpaks.

Lasītākās ziņas valstī

Godinot pulkvedi, šajā zīmīgajā datumā jau daudzus gadus notiek piemiņas pasākumi daudzviet Latvijā un ārvalstīs.

Atceroties un godinot viņu, ir jāpadomā par to, ko viņš darīja un kādēļ cīnījās. Viņš bija cilvēks, kurš bija spējīgs uzņemties atbildību, jo tad, kad 1918. gadā tika nodibināta Latvijas Republika, cīņas vēl bija tikai priekšā. Ja nebūtu tādu kā Oskars Kalpaks, tad, iespējams, ka 18. novembris jeb Latvijas Republikas proklamēšanas diena paliktu tikai kā diena, kad kaut ko nedroši mēģinājām pateikt plašākai pasaulei. Bija svarīgi, ka bija tādi, kas ticēja idejai par Latvijas valsti, spēja iedvesmot citus un bija gatavi ziedot savu dzīvību.

Oskars Kalpaks ir kā piemērs, kas bija gatavs atdot savu dzīvību Latvijas labā.

Vēlu visiem iedvesmoties no pulkveža Kalpaka un ņemt viņu kā piemēru tam, kādā veidā mēs iestājamies par Latviju, lai varam svinēt arī Latvijas nākamās simtgades.

Brīvības cīņas, mūsu neatkarības karš nebija viegls nedz no militārā, nedz no politiskā viedokļa. Brīvība tika izcīnīta ar ieročiem rokās un mūsu valsts - Latvija tika celta pašu spēkiem. Mūsu uzvaras ir mūsu izcīnītas un to pieminēšana ir svarīga mūsu nācijas pašapziņai un tās tālākajai noturībai, tās mūs pavada katru dienu, domājot par stipru un plaukstošu valsti — mūsu Latviju!

Tā ir piemiņa valstij, mūsu tautai. Paldies visiem par to, ka mēs atceramies, pieminam un godinām savas valsts varoņus, atceramies, kas atdeva savu dzīvību par mums.

Gods kalpot Latvijai!

Kārlis Eihenbaums

Latvijas vēstnieks Kanādā

 

Foto: Latvijas vēstniecība Kanādā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti