Dalies:

Vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Kārlis Elferts turpmāk būs Latvijas vēstnieks Turcijā

Vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Kārlis Elferts turpmāk būs Latvijas vēstnieks Turcijā
  • 17. Aug. 2016

17. augustā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā pasniedza akreditācijas vēstules Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Turcijas Republikā Pēterim Kārlim Elfertam.

Ārlietu ministrijā Pēteris Kārlis Elferts darbu uzsāka 1999. gadā. Viņš ir ieņēmis dažādus amatus, tostarp bijis Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, speciālo uzdevumu vēstnieks Irākas atjaunošanā un demokratizācijas veicināšanā, Latvijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Padomē, Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā, kā arī ir bijis Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ārlietu padomnieks. Pēteris Kārlis Elferts iepriekš strādājis par 5. Saeimas deputātu, Latvijas Ministru prezidenta padomnieku, kā arī ieņēmis citus augstus amatus Latvijas valsts nozaru ministrijās. Šobrīd Pēteris Kārlis Elferts ir speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos.

Vēstnieks absolvējis Vašingtonas Universitāti ASV, kā arī papildinājis zināšanas starptautiskos mācību kursos. Pēteris Kārlis Elferts ir apbalvots ar II šķiras Atzinības krustu, kā arī saņēmis citus Latvijas apbalvojumus.

Lasītākās ziņas valstī

Vēstnieks amatā nomainīs Ati Sjanīti, kurš vēstnieka pienākumus Turcijā pildīja kopš 2012. gada 31. oktobra.

Turcija ir nozīmīga Latvijas partnervalsts, ar kuru notiek aktīva un plaša divpusējā sadarbība. Laba sadarbība ir izveidojusies kultūras, izglītības, aizsardzības un drošības jomās. Latvija augstu novērtē sadarbību ar Turciju NATO ietvaros un faktu, ka Turcija nekad nav atzinusi Latvijas okupāciju.

Foto: Valsts Prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti