Dalies:

Vēstnieks Čehijā piedalās izstādes "Vēstules no Sibīrijas uz bērza tāss" atklāšanā Brno

Vēstnieks Čehijā piedalās izstādes "Vēstules no Sibīrijas uz bērza tāss" atklāšanā Brno
  • 08. Feb. 2014

4.februārī, Morāvijas muzejā Brno izstādes "Noslēpumainā baltu pasaule" ietvaros Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis ar uzrunu atklāja izstādi "Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss". 

Izstāde būs skatāma līdz šā gada marta beigām un 25.martā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, Morāvijas Muzejā tiks demonstrēta Dzintras Gekas filma "Sibīrijas bilance", kā arī notiks diskusija ar vēstniecības darbiniekiem par totalitārisma režīma upuriem Latvijā.  Izstādes atklāšanas laikā vēstnieks A. Sarkanis sniedza arī īsu interviju Čehijas radio par komunistisko represiju upuriem Latvijā.

Vēstniecība izstādi "Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss" čehu valodā ir izveidojusi sadarbībā ar Tukuma muzeju. Izstādē ir skatāmi no Latvijas uz Sibīriju represēto iedzīvotāju dzīvesstāsti un to rakstītās vēstuļu uz bērzu tāss kopijas. Bērzu tāss izsūtījuma apstākļos bija vienīgais saziņas līdzeklis ar tuviniekiem. 2009.gadā minētās vēstules uz bērza tāss tika iekļautas UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā.

Morāvijas muzejā Brno 2013.gada 3.decembrī tika atklāta izstāde "Noslēpumainā baltu pasaule". Izstādi ir sagatavojuši 35 muzeji, galerijas un zinātniskie pētniecības centri, t. sk. 10 no ārzemēm, starp kuriem ir arī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs un Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Izstāde atspoguļo Baltijas un čehu zemju vēsturisko saikni no akmens laikmeta līdz 16.gadsimtam. 

Izstāde ir dalīta divās daļās – "Baltija pirms baltiem" un "No sv.Adalberta līdz Jageloņiem". Pirmajā daļā – "Baltija pirms baltiem" – tiek demonstrētas kopīgās kultūras iezīmes un pirmie tirdzniecības kontakti. Savukārt otrajā daļā – "No sv. Adalberta līdz Jageloņiem" – tiek stāstīts par čehu zemju lomu kristietības ieviešanā Baltijā, kā arī par tirdzniecības un kultūras saiknēm starp reģioniem. 

Ekspozīcijā ir redzami vairāk kā 2000 oriģināli eksponāti, kuru vairākums Čehijā tiek izstādīts pirmo reizi. Tuvāk par izstādi var uzzināt - http://www.mzm.cz/en/palace-of-noble-ladies/the-world-of-the-mysterious-balts/ .

Izstāde būs skatāma līdz 2014.gada 28.septembrim.

Ziņas autors: Latvijas vēstniecība Prāgā
Foto: Stock.XCHNG

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti