Dalies:

Vēstnieks Artis Bērtulis atklāj Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē

Vēstnieks Artis Bērtulis atklāj Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē
  • 28. May. 2018

Š.g. 25.maijā Latvijas Kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis atklāja Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē.

Šogad Latvijas ekspozīcija atrodas Venēcijas Arsenālā, Artilērijas zālē. Latvijas paviljonu “Together and Apart” veido kuratoru komanda, kuras sastāvā ir arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, arhitekts Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.

Latvijas valsts savā 100 gadu pastāvēšanas laikā piedzīvojusi vairākas fundamentālas politisku un ekonomisku režīmu maiņas, kas efektīvi izmantojušas dzīvokļus kā sabiedrības pārveidošanas instrumentu. Latvijas ekspozīcija iepazīstinās ar šiem vēsturiskajiem pagrieziena punktiem, kā arī nozīmīgiem mūsdienu procesiem, kas pieprasa arhitektu līdzdalību un ir aktuāli visā pasaulē.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, kas tiek rīkota reizi divos gados. Ekspozīcija būs apskatāma līdz š.g. 25.novembrim.

Latvijas paviljona atklāšanas Venēcijas biennālē ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti