Dalies:

Vēstnieks aicina goda konsulus turpināt aktīvo iesaisti Latvijas un ASV uzņēmēju kontaktu veicināšanā

Vēstnieks aicina goda konsulus turpināt aktīvo iesaisti Latvijas un ASV uzņēmēju kontaktu veicināšanā
  • 11. Feb. 2019

Latvijas goda konsuliem ASV jāturpina aktīva iesaiste Latvijas un ASV uzņēmēju kontaktu veicināšanā, sadarbojoties ar vēstniecību un Latvijas-ASV tirdzniecības kameru, tikšanās laikā ar goda konsuliem norādījis Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Kā liecina Latvijas vēstniecības ASV publicētā informācija, Vašingtonā uz ikgadējo sanāksmi februāra sākumā pulcējās Latvijas goda konsuli ASV, un tās laikā Latvijas vēstnieks un vēstniecības darbinieki informēja par 2018.gada notikumiem un nākotnes plāniem.

Par neapšaubāmi politiski nozīmīgāko notikumu Latvijas un ASV attiecībās vēstniecība uzskata 3.aprīļa Baltijas valstu un ASV prezidentu samitu Baltajā namā, kura laikā tika organizēts arī augsta līmeņa biznesa samits.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat iepriekšējā gadā notika vairāki desmiti ar Latvijas simtgadi saistīti pasākumi visā ASV. Spilgtākais no tiem bija Niagāras ūdenskrituma izgaismošana Latvijas karoga krāsās 17.novembrī. Pateicībā par lielo darbu, kas tika ieguldīts, vēstnieks pasniedza Ārlietu ministrijas (ĀM) Atzinības rakstu ASV latvietei Sandijai Bajotai.

Tāpat vēstnieks pateicās goda konsulam Kārlim Šteinmanim no Ohaio pavalsts, kurš koordinēja goda konsulu dāvanas vēstniecībai sarūpēšanu - Egila Rozenberga gobelēnus, kas tiks izmantoti vēstniecības telpu pastāvīgai iekārtošanai.

Darba pusdienas bija veltītas sarunai par starptautiskās tirdzniecības jautājumiem ar ĀM Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāju Juri Štālmeistaru. Sanāksmes laikā ar goda konsuliem par savu pieredzi ASV un tālākajiem plāniem dalījās četru uzņēmumu pārstāvji no "Latvijas Finiera", "SAF Tehnikas", "Vizulo" un "GroGlass".

Savukārt par Latvijas diasporas aktivitātēm gan aizstāvot Latvijas intereses saziņā ar ASV amatpersonām, gan vēstot par Latvijas simtgadi savās kopienās, uzstājās Amerikas latviešu apvienības vadītājs Pēteris Blumbergs.

Sanāksmes noslēgumā goda konsuliem bija iespēja neformālā gaisotnē satikt ASV Valsts departamenta pārstāvjus.

ĀM informācija liecina, ka goda konsuliem uzticēts veikt valsti reprezentējošas un konsulārās funkcijas, par to nesaņemot atalgojumu.

Latvijai ASV ir 20 goda konsuli - Aļaskas, Floridas, Džordžijas, Ilinoisas, Jūtas, Mičiganas, Masačūsetsas, Minesotas, Ņujorkas, Ohaio, Oregonas, Pensilvānijas, Rodailendas, Dienvidkarolīnas, Teksasas, Virdžīnijas un Vašingtonas pavalstīs, kā arī Ziemeļkalifornijā, Dienvidkalifornijā un Ņujorkas pilsētā.

Autors: LETA

Foto: Latvijas vēstniecība ASV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti