Dalies:

Vēstniecību apmeklē Eiropas Savienības Literatūras Balvas saņēmējs, vēsturiskā romāna "Gaiļu kalna ēnā" autors Oskars Zebris

Vēstniecību apmeklē Eiropas Savienības Literatūras Balvas saņēmējs, vēsturiskā romāna "Gaiļu kalna ēnā" autors Oskars Zebris
  • 11. Jan. 2018

2018. gada 11. janvārī vēstnieks Aivars Groza un vēstniecības diplomāti tikās ar rakstnieku un žurnālistu, vēsturiskā romāna "Gaiļu kalna ēnā" autoru Oskaru Zebri. "Gaiļu kalna ēnā" ir viens no vēsturisko romānu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" darbiem, un par šo romānu O.Zebris 2017.gadā saņēma ievērojamo Eiropas Savienības Literatūras Balvu.

Osvalds Zebris ieradies Indijā pēc Eiropas Savienības Literatūras Balvas pārstāvju ielūguma, lai piedalītos Ņūdeli Grāmatu svētkos. Ņūdeli Grāmatu svētki norisinās no 8.-12.janvārim, un Eiropas Savienība šogad ir goda viesis. O.Zebris Ņūdeli grāmatu tirgū vada meistardarbnīcu “Different writing perspectives: from “telling a story” to building a narrative through strong characters”, kas norit ES Literatūras balvas iniciatīvu kopumā.

Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi ar latviešu tulkoto literatūru saistīti jautājumi un iespējas latviešu autoriem nākotnē piedalīties līdzīgos grāmatu svētkos Indijā. Tāpat arī O.Zebris informēja, ka romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" izdoti 13 dažādu latviešu autoru romāni, kuros darbība norisinās 20.gadsimtā, tādējādi ļaujot lasītājam gūt padziļinātu priekšstatu par šo periodu Latvijas vēsturē.

Romānu "Gaiļu kalna ēnā" drīzumā plānots izdot arī ārpus Latvijas - Itālijā, Maķedonijā, Albānijā u.c. valstīs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti