Dalies:

Vēstniecība Lielbritānijā aicina iesniegt priekšlikumus par iecirkņu atvēršanu EP vēlēšanās

Vēstniecība Lielbritānijā aicina iesniegt priekšlikumus par iecirkņu atvēršanu EP vēlēšanās
Foto: CC0 licence
  • 11. Feb. 2019

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā aicina valstspiederīgos līdz 11.martam iesniegt priekšlikumus par iecirkņu atvēršanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, liecina vēstniecības publicētā informācija.

Vēstniecībā norādīja, ka atšķirībā no iepriekšējām EP vēlēšanām vēlētājiem būs iespēja balsot arī klātienē ārvalstīs izveidotajos iecirkņos.

Lai izveidotu vēlēšanu iecirkni, tautieši tiek aicināti līdz šī gada 11.martam iesniegt priekšlikumus par iecirkņu atvēršanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) nepastarpināti vai ar Latvijas vēstniecības Lielbritānijā starpniecību. Informācija par vēlēšanu iecirkņa ārvalstīs izveides kritērijiem un iesniedzamajiem dokumentiem pieejama CVK mājas lapā.

Lasītākās ziņas valstī

Vēstniecībā norādīja, ka balsot klātienē EP vēlēšanās varēs arī Latvijas vēstniecības Lielbritānijā izveidotajā iecirknī Londonā.

Ārlietu ministrijas (ĀM) publicētā informācija liecina, ka balsošana visos vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs notiks pēc Vēlētāju reģistra sarakstiem, kurus sagatavos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Vēlētāji balsošanai iecirkņos ārvalstīs varēs pieteikties, aizpildot iesniegumu jebkurā Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs, jebkurā PMLP nodaļā Latvijā vai, izmantojot PMLP piedāvāto e-pakalpojumu.

Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs tiks izveidoti Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās pēc ĀM priekšlikuma. CVK 70 dienas pirms vēlēšanām jeb līdz 16.martam pieņems lēmumu par EP vēlēšanu iecirkņu ārvalstīs izveidi. Iecirkņu saraksts būs pieejams CVK mājas lapā.

Savukārt pieteikumu balsošanai pa pastu vēlētāji varēs iesniegt pārstāvniecībā ne vēlāk kā 42 dienas pirms vēlēšanu dienas jeb līdz 13.aprīlim - personīgi vai, nosūtot pieteikumu pārstāvniecībai vai CVK pa pastu.

Kārtējās EP vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 25.maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Autors: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti