Dalies:

Vēstniecība ASV plaši svin Lāčplēša dienu, Latvijas 99. gadskārtu un 95 gadus Latvijas-ASV attiecībās

Vēstniecība ASV plaši svin Lāčplēša dienu, Latvijas 99. gadskārtu un 95 gadus Latvijas-ASV attiecībās
  • 21. Nov. 2017

Latvijas vēstniecība ASV valsts svētku nedēļu iesāka 11. novembrī noliekot ziedus Lāčplēša kara ordeņa kavalieru un Latvijas diplomātu atdusas vietās Rokkrīkas kapos Vašingtonā. 16. novembrī Latvijas vēstniecība ASV rīkoja pieņemšanu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienas 99. gadadienai, par godu Lāčplēša dienai un atzīmējot 95 gadus kopš Latvijas un ASV diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Pieņemšanā sabiedriskajā klubā Cosmos Club ieradās Vašingtonā akreditētie vēstnieki un citi diplomātiskā korpusa pārstāvji, ASV administrācijas darbinieki, aizsardzības nozares pārstāvji, pētnieki, žurnālisti, mākslinieki un citi vēstniecības sadarbības partneri. Pasākumu ievadīja Sandra Opilla, kura dziedāja Latvijas un ASV himnas.

Vēstnieks Andris Teikmanis, uzrunājot klātesošos, norādīja uz intensīvo divpusējo vizīšu apmaiņu pēdējā gada laikā – sākot no Baltijas valstu un ASV prezidentu tikšanās Trīs jūru samita laikā Varšavā, ar ASV viceprezidentu Minhenē un Tallinā, beidzot ar ārlietu ministru, aizsardzības ministru un parlamentāriešu daudzajām tikšanās reizēm abpus Atlantijas okeānam. Vēstnieks pateicās ASV par ieguldījumu Baltijas valstu drošībā un atgādināja, ka jau 2018. gadā visas trīs Baltijas valsti tērēs vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta aizsardzības stiprināšanai.

Vēstnieks norādīja, ka Latvijas eksports uz ASV pagājušā gadā vien pieaudzis par aptuveni 60%, veicinot nodarbinātību abās valstīs. Latvijas uzņēmumi ASV radījuši aptuveni 1500 darbavietas. Oktobrī Čikāgā notika spilgtākais ekonomiskās sadarbības pasākums – Spotlight Latvia konference ar vairāk nekā 200 dalībniekiem. Konferences laikā tika svinīgi atklāta Latvijas-ASV tirdzniecības un rūpniecības kamera jeb LatCham.

Abu valstu attiecības stiprina ciešās kultūras saites un spēcīgā latviešu diaspora ASV, kura vasarā Baltimorā organizēja 14. Vispārējos Dziesmu un deju svētkus ASV. Latvija lepojas ar saviem talantiem, kas izcili parādījuši Latviju ASV un pasaulē – sportā, mūzikā un citās jomās.

ASV valsts departamenta pārstāve, kura pirms tam bijusi dienestā Rīgā, Šārona Hadsona-Dīna (Sharon Hudson-Dean), daļu runu sniedza latviski un apsveica Latviju 99. dzimšanas dienā, norādīja uz ciešo abu valstu partnerību, sevišķi aizsardzības jomā, kā arī ASV uzticību Vašingtonas līguma 5. pantam. Hadsona-Dīna arī atzinīgi novērtēja, ka atjaunota Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvja darbība ASV, kas turpinās veicināt abu valstu ekonomiskās attiecības.

7. decembrī Vašingtonā tiks atzīmēti 20 gadi kopš Baltijas valstu sadarbības grupas dibināšanas Pārstāvju palātā ASV Kongresā (House Baltic Caucus) un nākamgad atzīmēsim 20 gadus kopš valstu prezidenti parakstīja Baltijas valstu un ASV Partnerības hartu.

18. novembrī vēstnieks Andris Teikmanis piedalīsies Latviešu organizāciju apvienības Minesotā svētku svinībās Mineapolē. Tāpat 18. novembrī Rokvilē, Vašingtonas pievārtē, notiks vēstniecības un latviešu organizāciju un rīkota kopīga valsts svētku pieņemšana. 19. novembrī vēstnieks Teikmanis piedalīsies Dienvidkalifornijas latviešu biedrību rīkotājos valsts svētku pasākumos Losandželosā. 25. novembrī vēstnieks piedalīsies Amerikas Latviešu Jauniešu apvienības (ALJA) 65. kongresā Filadelfijā.

Attēli no pieņemšanas pieejami vēstniecības Flickr kontā.

Foto: Latvijas vēstniecība ASV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti