Dalies:

Vēstniece un goda konsule apciemo latviešu kopienu Vārpa Brazīlijā

Vēstniece un goda konsule apciemo latviešu kopienu Vārpa Brazīlijā
  • 07. Jan. 2015

4.janvārī Latvijas vēstniece Alda Vanaga kopā ar Latvijas goda konsuli Sanpaulu štatā Dainu Gūtmani viesojās 1922.gadā dibinātajā latviešu kopienā "Vārpa", kas atrodas Sanpaulu štata Tupanas pašvaldības (Tupã) teritorijā un ir viena no pirmajām latviešu apmetnēm Brazīlijā.

Vizītes laikā vēstniece apmeklēja pirmo latviešu ieceļotāju Brazīlijā muzeju, kuru izveidojis un latviešu kopienai novēlējis Jānis Erdbergs, viens no pirmajiem "Vārpas" dalībniekiem. Muzejā saglabātas unikālas vēsturiskas liecības - latviešu kopienas relikvijas un dokumenti, kā arī grāmatas, sadzīves priekšmeti un darbarīki, ar kuriem latvieši cirta mežus, apstrādāja līdumus, cēla mājas un apmetnes. Muzeja ekspozīcijā var apskatīt arī apbrīnojami labā kvalitātē līdz pat mūsdienām saglabājušās fotogrāfijas.

Kopā ar vietējo pašvaldību - Tupanas pilsētas prefektūru - latviešu kopiena turpina uzturēt muzeju, vākt materiālus un papildināt ekspozīciju. Tiekoties ar vietējās latviešu kopienas pārstāvjiem, vēstniece A.Vanaga izteica pateicību par pašaizliedzīgo darbu, uzturot dzīvu latvisko garu, kopjot latviešu vēsturi un kultūru, ka arī iepazīstinot ar to vietējo brazīliešu sabiedrību. Īpašu pateicību vēstniece veltīja brazīliešu fotogrāfam Eduardu Dantašam (Eduardo Dantas), kurš brīvprātīgi veic muzeja fotomateriālu digitalizāciju.

Lasītākās ziņas valstī

"Vārpas" teritorijā vēstniece A.Vanaga apmeklēja arī latviešu nometni "Fazenda Palma" un tikās ar tās pārvaldnieku Jāni Augstrozi. "Fazenda Palma" atrodas skaistā vietā - upes ielokā ar ūdenskritumu, tādēļ šo vietu atpūtai iecienījušas arī daudzas brazīliešu ģimenes. Ar J.Augstrozi vēstniece pārrunāja "Fazenda Palma" vēsturi un pašreizējo situāciju. Iespējams, ka, izveidojot nelielu muzeju par latviešu ieceļotāju gaitām, kā arī informācijas stendu par šodienas Latviju, varētu piesaistīt vēl vairāk apmeklētāju un interesentu un tādējādi popularizēt Latvijas vārdu.

Vēstniece A.Vanaga apmekleja arī latviešu kapus, kas ir vietējās latviešu kopienas aprūpēti un labi saglabājušies. Vizītes noslēgumā vēstniece piedalījās vietējās baptistu draudzes dievkalpojumā un tikās ar draudzes pārstāvjiem.

Foto: Eduardo Dantas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti