Dalies:

Veselības ministre Lielbritānijā tiksies ar veselības sektora diasporas profesionāļiem

Veselības ministre Lielbritānijā tiksies ar veselības sektora diasporas profesionāļiem
LETA/ Zane Bitere
  • 15. Jan. 2020

Veselības ministre Ilze Viņķele kopā ar citiem nozares speciālistiem devusies darba vizītē uz Lielbritāniju, kuras laikā ministre iepazīsies ar Lielbritānijas politiku garīgās veselības aprūpes jautājumos, informē Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

Vizītes laikā iegūto pieredzi VM izmantos Latvijas veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai. Darba vizītē paredzēts apmeklēt Lielbritānijas Veselības ministriju, Nacionālo veselības dienestu un psihiskās veselības aprūpes ārstniecības iestādes. Līdztekus plānota tikšanās ar veselības sektora diasporas profesionāļiem un Lielbritānijas Veselības ministrijas parlamentāro sekretāri.

Lai nodrošinātu plašāku speciālistu iesaisti un pēc tam efektīvāk pārņemtu gūto pieredzi, darba vizītē kopā ar ministri dosies arī ministres padomniece nozares politikas plānošanas jautājumos Marta Krivade, Valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Līga Šerna, Nacionālā veselības dienesta direktors Edgars Labsvīrs un bērnu psihiatre Karīna Beinerte. Savukārt, lai veidotos lielāka saikne ar labklājības sektoru, vizītē pievienojas arī Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta pārstāve Ilze Kurme.

Lasītākās ziņas

Lai pārrunātu digitālos risinājumus veselības aprūpes nodrošināšanā, Latvijas delegācijai paredzēta tikšanās ar Nacionālā veselības dienesta digitālās komandas vadītāju digitālās veselības un mākslīgā intelekta jautājumos Indru Joši. Tāpat arī ieplānota tikšanās ar dienesta vadītāju Saimonu Stīvensu, norāda VM pārstāve.

Ar mērķi labāk izprast Lielbritānijas pieeju atbalsta sniegšanā personām ar atkarībām, kā arī iepazītos ar sniegto atbalstu un ārstēšanu personām ar psihiskām saslimšanām, programmā iekļauta viesošanās Atkarību ārstēšanas centrā "Lorraine Hewitt House" un vienā no Lielbritānijas psihiatriskajām slimnīcām.

Vizītes laikā paredzēta arī tikšanās ar domnīcas "Reform" pētniecēm. Plānots pārrunāt ne tikai aktualitātes mentālās veselības jomā, bet arī digitālos risinājumus un nepieciešamību nodrošināt izmaksu efektīvu finansējuma modeli, balstoties uz analīzi un pierādījumiem.

Vizītes noslēgumā ministre piedalīsies diskusijā, kurā kopā ar veselības sektora diasporas profesionāļiem notiks saruna par Lielbritānijas latviešu pienesumu ilgtspējīgai Latvijas veselības nozares attīstībai. Diskusijas mērķis ir saliedēt veselības sektorā strādājošo diasporu pārstāvjus, kā arī nezaudēt un nostiprināt saikni ar Latviju, norāda Strapcāne.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti