Dalies:

Vērtīga lasāmviela gaŗiem ziemas vakariem - Jaunās Gaitas ziemas numurs

Vērtīga lasāmviela gaŗiem ziemas vakariem - Jaunās Gaitas ziemas numurs
  • 04. Jan. 2020

Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai numurs JG299 nonācis abonentu rokās Latvijā. Drīz tas būs nonācis lasītāju rokās arī visur citur pasaulē, kā arī daudzās bibliotēkās Latvijā. Par lētu naudu nopērkams tas būs Jāņa Rozes un Zvaigznes ABC grāmatveikalos, Galerijā Istaba, Apgāda Zinātne veikalā un pie Latvijas okupācijas muzeja grāmatu galda.

Dzejoļu kopas ir no Leona Brieža, Bārbalas Simsones, Kaspara Zalāna, Elīnas Līces un Ilonas Ķepales. Prozas mākslu īsstāstos piedāvā Anete Piņķe, Ilze Lāce-Verhaeghe, Zane Zusta, Inguna Bauere un Vija Laganovska.

Teksta fragmentus un attēlus no savas topošās grāmatas Bestiāriju metamorfozes māksliniece Lilija Dinere ievada ar paskaidrojumu, ka šo “neparasto un reizē ikdienišķo būtņu enciklopēdiju” viņa veidojusi divdesmit gadu garumā. Amerikas latviešu mākslas apvienības prezidente Linda Treija iepazīstina ar Ievu Krūmiņu, tekstilmākslinieci, kura no plastmasas atkritumu skrandām uzbur zeltainas pļavas, mirgojošus cilvēku pūļus, naktstauriņus, bruņu kreklus, arī uz šī numura vāka redzamo fantāzijas tēlu klāstu. Abu mākslinieču mākslas attēli bagātina daudzas žurnāla lapaspuses.

Lasītākās ziņas

Komponiste / mūzikas pedagoģe Dace Aperāne dalās ar spilgtiem iespaidiem no šīgada koncerta sezonas Rīgā.

Teātra mākslas nodaļā Laima Martinskis iejūtīgi atskatās uz aktiera, mazā teātra sanfrancisko dibinātāja un vadītāja Laimoņa Siliņa (1926-2019) dāsni raženo mūžu. Rakstnieks / dramaturgs Andris Zeibots iepazīstina ar lugu recenzēšanas teorētiskās bāzes galveniem instrumentiem. Kristiāna Štrāle-Dreika, lugu datubāzes <lugas.lv> veidotāja un biedrības “Dramaturgu asociācija” vadītāja, dalās ar īsu, uz skatuves uzvedamu skeču “Šķīstības solījums”.

Daudziem pazīstamais Otto Ozols (īstā vārdā Mārtiņš Barkovskis) sniedz savu atbildi uz jautājumu “Kā latviešu valodai izdzīvot globalizācijas caurvējos?”.

Grāmatu apskatu nodaļā ir š.g. novembrī Dieva mierā gājušās mākslinieces Džemmas Skulmes ievadraksts no Hansa Joahima Gerbera un Ojāra Spārīša grāmatas Edgars Vinters. Gaisma, Krāsas, Noskaņas. Anita Liepiņa raksta par Ingas Žolūdes vienā sējumā saliktiem romāniem Silta zeme (2008) un Materia botanica (2019), Lāsma Gaitniece par Gunitas Lagzdiņas Ieraudzīt varavīksni, un Kristīne Ilziņa par Lienītes Mednes-Spāres Dziedošās smiltis. 

Nodaļā “Dažos vārdos” Jaunās Gaitas redkolēģija uzskaita kopš JG rudens numura tapušās grāmatas, dažus ievērojamus kultūras notikumus un apbalvojumus.

Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstuli:

juris.zagarins@gmail.com

vai apmeklējiet mājas lapu:

http://jaunagaita.net

kur varat arī ieskatīties Jaunās Gaitas arhīvā no 1955. gada līdz pat šodienai.

Jaunā Gaita: Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai

 

Autors: Juris Žagariņš

Foto: Ieva Krūmiņa. Vēlmju lauks 100 × 170 cm, polietilēns (PET atkritumi), akrils, autortehnika. 2016

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti