Dalies:

Stokholmas latviešu skolā norisinājās vērienīgais Galma karnevāls

Stokholmas latviešu skolā norisinājās vērienīgais Galma karnevāls
  • 25. Feb. 2019

Karaļi un karalienes, princeses un bruņinieki, āksti, spoki un smalkas dāmas – viņi visi satikās 23.februārī Stokholmas latviešu skolā, kur notika vērienīgs galma karnevāls.

Dienas pirmajā daļā, kā ierasts norisa mācības, taču jau tad bērnos valdīja satraukums un nepacietība: mazie nevarēja vien sagaidīt, kad sāksies karnevāls un viņi varēs pārģērbties pils iedzīvotājos. Pēcpusdienā skola pārvērtās īstā galmā, kurā rosījās ne tikai karaliskās ģimenes locekļi, bet arī spoki un dažādi dzīvnieki. Jo sevišķi kupls bijs princesīšu pulks. Aksesuārus savām maskām un vēlāk gaidāmajai improvizētajai izrādei karnevāla viesi varēja pagatavot arī radošajās darbnīcās, ko radīja un uzraudzīja bērnu vecāki. Darbnīcās varēja pagatavot maskas vai oriģinālu mūzikas instrumentu; uguns darbnīcā tapa mākslīgās lāpas, bet koka darbnīcā – zobeni un bultas, protams, ar noapaļotiem galiem. Arī vecāki aktīvi iesaistījās: viņu vidū jo sevišķi populāra bija darbnīca, kurā varēja pagatavot maskas un kroņus.

Dienas noslēgumā visi dalībnieki piedalījās improvizētā izrādē „Rundāles pils noslēpums”. Bērniem tas sagādāja īpašu prieku jo visi varēja izrādīt savus krāšņos tērpus, piedaloties etīdēs un griežoties dejās. Izrāde notika īpašā pils teātrī, kam bijusi pat zvaigžņu grīda.

Lasītākās ziņas valstī

Skolas pārzine un karnevāla rīkotāja Agnese Blaubārde stāsta, ka Rundāles pils tēma izrādei izraudzīta, lai vairāk sasaistītu karnevālā notiekošo ar Latviju. Jau mācībās pirms karnevāla skolotājas bērniem stāstīja par šo Latvijā esošo pili. Daļa bērnu atcerējās, ka, jā, viņi tur ir bijuši, vai netālu dzīvo radinieki.

„Turklāt arī latviešiem taču ir savi bruņinieki, piemēram, par tādu var uzskatīt Lāčplēsi,” teic A. Blaubārde.

Viņa arī stāsta, ka pasākumā sapulcējušies ap 50 dalībnieku. Valdījusi radoša un jauka gaisotne, kopīgas darbošanās prieks. Karnevāls un darbnīcas organizētas tā, lai visu saprastu un interesanti būtu arī tiem, kuri latviešu valodu nepārvalda.

Stokholmas latviešu skolā regulāri februārī ir karnevālu laiks. Iepriekš masku balles bijušas veltītas dažādām citām tēmām, piemēram, zvēru pasaulei. „Masku balle mūsu skolā parasti ir pieprasīts un labi apmeklēts pasākums,” saka A. Blaubārde.

Attēlus no pasākuma iespējams apskatīt šeit.

 

Foto: Stokholmas Latviešu skola

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti