Dalies:

Ventspils brīvostas pārvalde izņemta no ASV sankciju saraksta

Ventspils brīvostas pārvalde izņemta no ASV sankciju saraksta
LETA/ Evija Trifanova
  • 18. Dec. 2019

Ventspils brīvostas pārvalde ir izņemta no ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja sankciju saraksta, liecina paziņojums Savienoto Valstu valdības interneta mājaslapā. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) mikroblogošanas vietnē "Twitter"  uzsver, ka tas ir Latvijas valdības, Saeimas un ārlietu ministrijas darbinieku nopelns.

Rinkēvičs LTV raidījumā "Panorāma" sacīja – Ventspils brīvostas pārvaldes izņemšana no sankciju saraksta saistīta ar operatīviem lēmumiem, kurus pieņēmusi Latvijas valdība un Saeima, norobežojoties no sankciju sarakstā iekļautā Aivara Lemberga ietekmes Ventspils brīvostā. "Ir novērsta tā pamatproblēma, par ko bija bažas. Riska faktors par to, ka pēc 8. janvāra osta nevarētu normāli operēt, ir noņemts,” sacīja ministrs. 

Vaicāts par vēl trim organizācijām, kas arī ieļautas ASV sankciju sarakstā, ministrs apstiprināja, ka tās tur arī paliek, un tas esot likumsakarīgi, jo tām neesot absolūti nekāda sakara ar valsts ekonomiku. “Būsim reālisti – mūsu mērķis bija osta, nevis samērā mākslīgas institūcijas, kuru uzdevums bija faktiski maksāt algu vienam sankciju sarakstā esošam pilsonim.Šīm biedrībām un asociācijām uz Latvijas ekonomiku, uz Ventspils pilsētas funkcionēšanu nekāda iespaida nav. Bet valsts un valdības uzdevums ir rūpēties par reālām lietām, nevis mākslīgiem veidojumiem,” sacīja Rinkēvičs.

Lasītākās ziņas

Jau ziņojām, ka ASV, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Ventspils mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. Reaģējot uz šo lēmumu, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā. Valdība nolēma dibināt jaunu kompāniju "Ventas osta", kas nodrošinās Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Jaunās valsts kapitālsabiedrības izveides mērķis – nodrošināt Ventspils ostas darbības nepārtrauktību un pēc iespējas samazināt sankciju iespējamās negatīvās sekas uz Latvijas tranzīta sektoru un ekonomiku kopumā.

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti