Dalies:

Venecuēlā dzīvojošajiem latviešiem atsevišķa atgriešanās programma nav paredzēta

Venecuēlā dzīvojošajiem latviešiem atsevišķa atgriešanās programma nav paredzēta
LR Ārlietu ministrija
  • 07. Nov. 2019

Pašreiz Venecuēlā dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem atsevišķa atgriešanās programma nav paredzēta, aģentūra LETA noskaidroja Ārlietu ministrijā (ĀM). Diasporas pārstāvji var saņemt konsultācijas un atbalstu, izmantojot pašreizējās repatriācijas vai remigrācijas programmas. Tāpat Latvijas goda konsuls Venecuēlā pastāvīgi uztur kontaktus ar lielāko daļu Latvijas valstspiederīgajiem, un katru gadījumu skata individuāli.

Pēc ĀM rīcībā esošās informācijas, Venecuēlā šobrīd pastāvīgi uzturas ap 160 Latvijas valstspiederīgo. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem dzīvesvietu Venecuēlā reģistrējuši 346 valstspiederīgie, tomēr puse no Venecuēlā oficiāli reģistrētajiem valstspiederīgajiem atrodas ārpus valsts. Pagājušajā gadā ĀM sniegusi palīdzību vienas ģimenes pārbraukšanai no Venecuēlas uz Latviju, aģentūra LETA noskaidroja ĀM.

Kā ziņots, lietuviešu izcelsmes personām, kas saistībā ar politiskās situācijas saasināšanos Venecuēlā gribētu pārcelties uz Lietuvu, to izdarīt palīdzēs Lietuvas valsts, paredzēts šīs valsts Ārlietu ministrijas ierosinājumā, ko septembrī apstiprinājusi arī valdība. Pārcelšanās programma tiktu realizēta saskaņā ar šogad spēkā stājušos likumu, kas ļauj kompensēt pārcelšanās izdevumus un sniegt citu valsts atbalstu krīžu rajonos dzīvojošiem lietuviešiem.

Lasītākās ziņas valstī

Politiskā, ekonomiskā un humānā krīze Venecuēlā, kur ir pie varas kreisā prezidenta Nikolasa Maduro režīms, turpinās jau vairākus gadus. Pirms dažiem gadiem Lietuva uzņēmās līdzīgu iniciatīvu, lai palīdzētu uz Lietuvu pārcelties  lietuviešiem no karadarbības rajoniem Ukrainas austrumos.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti