Dalies:

Venecuēlā atceļ elektrības patēriņa ierobežojumus

Venecuēlā atceļ elektrības patēriņa ierobežojumus
  • 04. Jul. 2016

Venecuēla no šodienas atceļ vērienīgos elektrības patēriņa ierobežojumus, kas bija spēkā kopš februāra. Regulāri elektrības padeves pārtraukumi Venecuēlā bija ieviesti energokrīzes apstākļos. To izraisīja pēdējos 40 gados lielākais sausums, kas ietekmēja Venecuēlā lielākās hidroelektrostacijas darbību.

Energokrīze bija vēl viens trieciens sociālistu prezidenta Nikolasa Madouro vadītajai valstij, kuru skāris arī pārtikas trūkums, hiperinflācija, ekonomikas kritums, plaša noziedzība un korupcija.

Energokrīze bija izvērtusies par vēl vienu kaujas lauku starp sociālistu prezidentu Maudro un centriski labēji noskaņoto opozīciju, kas vāca parakstus referenduma rīkošanai par viņa atstādināšanu no amata. Maduro par krīzi vainoja ne tikai sausumu, bet arī opozīciju. Saskaņā ar viņa paziņojumiem, opozīcija līdz ar naidīgi noskaņotām ārvalstīm, īpaši ASV, ir vainojama arī par citām valsts problēmām. Valdības kritiķi savukārt saka, ka par energokrīzi bija vainojams arī plānošanas un tehniskā apkopes trūkums, bet par ekonomiskajām problēmām – valdības korupcija un kļūdaina ekonomikas politika.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: CCO licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti