Dalies:

Vēlētāju pieteiktā iecirkņa Šanhajā tomēr nebūs

Vēlētāju pieteiktā iecirkņa Šanhajā tomēr nebūs
  • 08. Apr. 2019

Vienīgais pašu vēlētāju pieteiktais Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirknis ārvalstīs –  Ķīnas pilsētā Šanhajā, tomēr nedarbosies.  Kā informē  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), pret iecirkņa veidošanu iebildusi Ķīnas Tautas Republikas Ārlietu ministrija.

CVK ceturtdien, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas sniegto informāciju, nolēma slēgt iepriekš Eiropas Parlamenta vēlēšanām izveidoto vēlēšanu iecirkni Šanhajā, Ķīnas Tautas Republikā. Šāds lēmums pieņemts, jo Ārlietu ministrija informēja CVK, ka Ķīnas Tautas Republikas Ārlietu ministrija, izmantojot valsts suverēnās tiesības lemt par citas valsts vēlēšanu norises pieļaušanu savā teritorijā, ir sniegusi noraidošu atbildi attiecībā uz Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņa norisi ārvalstīs.

Vienlaikus CVK noteica, ka vēlētāji, kuri līdz šim reģistrējušies balsošanai Šanhajas vēlēšanu iecirknī, iekļaujami vēlēšanu iecirkņa, kas izveidots Latvijas Republikas vēstniecībā Pekinā, vēlētāju sarakstā.

Lasītākās ziņas valstī

Priekšlikumu izveidot vēlēšanu iecirkni Šanhajā CVK bija saņēmusi no vēlētāju grupas. Iecirkņa komisijas vadība ieceltā Zane Mellupe iepriekš portālam “Latviesi.com” norādīja - Eiropas parlaments ir nopietns spēlētājs pasaules politikā, tālab ir būtiski aktīvi piedalīties vēlēšanās un ievēlēt cilvēkus, kuru prioritātes ir Eiropas Savienības un arī Latvijas intereses. “Mums, Eiropas Savienības valstij, ir būtiski sevi atbilstoši pozicinēt un pārstāvēt. Latvijas diasporai ārvalstīs ir īpašs svars – mēs esam tie, kas nes valsts seju pasaulē. Ar politiski vēsturiskiem lēmumiem mēs katrs pārstāvam savas tautas vērtības, eiropiešu vērienu vai arī lētumu un provinciālismu. Latvieši nevar atļauties politiski lētu uzvedību, jo tad būs pamats par lētiem novērtēt arī mūs,” norādīja Z.Mellupe.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu nosacījumi paredz, ka vēlētāji ārvalstīs vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu, vai vēlēšanu iecirknī. Gan pasta balsošanai, gan balsošanai ārvalsts vēlēšanu iecirknī jāreģistrējas iepriekš.

Pietiekties pasta balsošanai ārvalstīs iespējams vēl līdz 13. aprīlim, iesniedzot pieteikumu kādā no 44 Latvijas Republikas pārstāvniecībām, kurā izveidoti Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņi, vai līdz 25. aprīlim – pasta balsošanas iecirknī Rīgā. Savukārt reģistrēties balsošanai kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem iespējams līdz 7. maijam.

Foto: CVK

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti