Dalies:

Vējonis: Valdībai "Brexit" jautājumā jādomā arī par Latvijas piederīgajiem Lielbritānijā

Vējonis: Valdībai "Brexit" jautājumā jādomā arī par Latvijas piederīgajiem Lielbritānijā
Foto: Ernests Dinka, Saeima
  • 14. Feb. 2019

 Valdībai jautājumā par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" jādomā arī par Latvijas piederīgajiem Apvienotajā Karalistē, trešdien pēc iknedēļas tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka tuvojas marta beigas, kad Lielbritānija plāno izstāties no ES, tomēr joprojām ir virkne neskaidru jautājumu.

"Valdībai ir jāstrādā pie jautājumiem, kas skar ne tikai Lielbritānijas pilsoņu un uzņēmumu nākotnes tiesības Latvijā, bet tikpat svarīgs jautājums ir par to, kāds būs atbalsts mūsu valsts piederīgajiem un uzņēmējiem Lielbritānijā tajā brīdī, kad būs noticis "Brexit"," sacīja Vējonis.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt Kariņš norādīja, ka līdz šim valdība ir lēmusi par to, ka tie Lielbritānijas pilsoņi, kuri dzīvo vai uzturas Latvijā, var būt droši, ka jebkāda "Brexit" iznākumā viņu tiesības dzīvot, uzturēties un strādāt Latvijā nemainīsies.

Tajā pašā laikā premjerministrs piebilda, ka Latvija sagaida, ka tā dēvētā "cietā" "Brexit" gadījumā Lielbritānija izrādīs laipnību pret mūsu valsts pilsoņiem un piederīgajiem Lielbritānijā.

"Es būtu laimīgāks, ja Lielbritānija pārdomātu un izvēlētos neiet smagāko ceļu, un neizstātos no ES. Bet, ja Lielbritānijas izstāsies, cerams, tas notiks mierīgi. Katrā ziņā Latvija ir sagatavojusies dažādiem scenārijiem. Tāpat darīsim visu, lai Latvijas sabiedrība pēc iespējas mazāk un mierīgāk izjustu "Brexit" sekas," uzsvēra Kariņš.

Autors: LETA
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti