Dalies:

Vējonis Vācijā pasniegs valsts augstākos apbalvojumus Merkelei un citām amatpersonām

Vējonis  Vācijā pasniegs valsts augstākos apbalvojumus Merkelei un citām amatpersonām
  • 21. Feb. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītes laikā Vācijā šodien vairākām amatpersonām, tajā skaitā Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, pasniegs valsts augstākos apbalvojumus, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Triju Zvaigžņu ordeņa I šķira un ordeņa ķēde tiks piešķirta un par ordeņa lielkrusta komandieri tiks iecelts Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, savukārt Vācijas prezidenta dzīvesbiedrei Elkei Bīdenbenderei tiks piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa I šķira un viņa tiks iecelta par ordeņa lielkrusta komandieri.

Triju Zvaigžņu ordeņa II šķiru piešķirs un par ordeņa lielvirsnieku iecels Merkeli un Vācijas ārlietu ministru Heiko Māsu.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt Triju Zvaigžņu ordeņa III šķira tiks piešķirta un par ordeņa komandieriem tiks iecelti vairāki Vācijas Ārlietu ministrijas, Vācijas prezidenta kancelejas un Bundestāga pārstāvji, kā arī Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute. Vairākiem Vācijas prezidenta kancelejas, Bundestāga un Vācijas Federālās kancelejas pārstāvjiem tiks pasniegta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira un viņi tiks iecelti par ordeņa virsniekiem.

Savukārt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira tiks piešķirta un par ordeņa kavalieriem tiks iecelti Vācijas Ārlietu ministrijas Valsts protokola Valsts vizīšu nodaļas protokola referente Dorota Berezicka un Vācijas Federālā preses dienesta preses padomnieks Enriko Hiršs.

Tikmēr dažādas Viestura ordeņa šķiras tiks piešķirtas Vācijas armijas un Vācijas Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem.

Atzinības krusta III šķiru piešķirs un par ordeņa komandieri iecels Līneburgas pilsētas mēru Ulrihu Medgi, bet Atzinības krusta IV šķiru piešķirs un par ordeņa virsnieku iecels Lejassaksijas federālās zemes protokola vadītāju vietnieci Andreu Hornigu, Vācijas-Baltijas kultūras biedrības priekšsēdētāju Tomasu fon Lipki, Austrumprūsijas muzeja direktoru Joahimu Mēnertu, Vācijas Federālās Kriminālpolicijas nodaļas vadītāju Štefanu Rozenbomu.

Savukārt Atzinības krusta V šķiru nolemts piešķirt un par ordeņa kavalieri iecelt Vācijas Federālās Kriminālpolicijas virskomisārus Sebastianu Arnoldu un Janu Hinrihu.

Kā ziņots, Vējonis no šodienas līdz 25.februārim valsts vizītē apmeklēs Vāciju.

Valsts prezidentam un Ivetai Vējones kundzei, kurus pavadīs valdības pārstāvju un uzņēmēju delegācija, paredzēta plaša programma Berlīnē, Hamburgā un Līneburgā, aptverot gan valstu politisko, ekonomisko un kultūras sadarbību, gan kopīgā vēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

Šodien Valsts prezidentam paredzētas tikšanās ar Vācijas federālo prezidentu, Bundestāga prezidentu Volfgangu Šoibli un Merkeli. Berlīnē arī paredzēts Berlīnes mūra piemiņas vietas apmeklējums, kā arī valsts vakariņas par godu Latvijas prezidenta vizītei.

Autors: LETA
Foto: Aivars Liepiņš, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti