Dalies:

Vējonis un Rinkēvičs piedalīsies Minhenes drošības konferencē

Vējonis un Rinkēvičs piedalīsies Minhenes drošības konferencē
  • 15. Feb. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šodien piedalīsies ikgadējā starptautiskajā Minhenes drošības konferencē.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Valsts prezidents atzīmēja, ka šodien pasaule saskaras ar īpaši daudziem drošības izaicinājumiem. Ir nepieciešama starptautiska sadarbība aizsardzības jomā gan pret militāriem, gan hibrīdiem izaicinājumiem. Jādomā par iespējamo nestabilitāti, kas saistīta ar bruņojuma ierobežošanas līgumiem. Tāpat klimata pārmaiņu un konfliktu radītās sekas var atstāt ietekmi uz mums visiem.

"Minhenes drošības konference sniedz iespējas drošības politikas veidotājiem meklēt un rast risinājumus šodienas drošības izaicinājumiem neformāla dialoga ceļā. Latvijai ir būtiski aktīvi piedalīties NATO un Eiropas Savienības (ES) diskusijās par drošības jautājumiem, nevis pasīvi vērot notiekošos procesus," uzsvēra Valsts prezidents.

Lasītākās ziņas valstī

Darba vīzītes laikā Vācijā Valsts prezidentam arī plānota tikšanās ar Bavārijas Landtāga prezidenti Ilzi Aigneri.

"Latvijai pastāv lielas iespējas ekonomiskās, kultūras, zinātnes un pētniecības sadarbības paplašināšanai ar Vācijas federālo zemi Bavāriju. Latvijai jāizvērš daudz aktīvāka sadarbība ar Vācijas federālajām zemēm, tādēļ nākamnedēļ, valsts vizītes Vācijā laikā, apmeklēšu arī Hamburgas pilsētu," atzīmēja Vējonis.

Valsts prezidents norādīja, ka mūsdienās gandrīz katra ekonomiskās sadarbības joma ir saistīta ar digitālajiem risinājumiem, jaunu tehnoloģiju izstrādi, inovācijām, zinātni un pētniecību. "Pastāv labas iespējas, kā Latvijas un Vācijas uzņēmēji, sadarbojoties šajās jomās, var vairot savu konkurētspēju globālajos tirgos," atzīmēja Vējonis.

Savukārt Ārlietu ministrijā (ĀM) aģentūrai LEAT norādīja, ka Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Ārlietu Padomes rīkotajā diskusijā par Eiropas suverenitāti. Tāpat konferences laikā ministram paredzētas vairākas divpusējas tikšanās un intervijas plašsaziņas līdzekļiem.

Ikgadējā drošības konference Minhenē ir viens no prominentākajiem šāda veida pasākumiem Eiropā, kas pulcē pasaules valstu līderus, ietekmīgus politiķus un starptautiskās politikas ekspertus. Šogad tajā piedalīsies vairāk nekā 35 valstu un valdību vadītāji, 50 ārlietu un 30 aizsardzības ministri.

Minhenes drošības politikas konference pirmo reizi notika 1963.gadā pēc vācu izdevēja Ēvalda fon Kleista iniciatīvas. Konferencē piedalījās ministri, parlamenta deputāti, augsta līmeņa bruņoto spēku pārstāvji, zinātnieki un mediju pārstāvji, lai apmainītos viedokļiem par ārpolitikas un drošības politikas izaicinājumiem Eiropas un ASV attiecībās.

Konference norisināsies no šodienas līdz 17.februārim. Dalībnieki tajā spriedīs par transatlantisko sadarbību, ES izaicinājumiem, bruņojuma kontroles nākotni un citiem aktuāliem drošības un aizsardzības politikas jautājumiem.

Autors: LETA

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti