Dalies:

Vējonis: Tuvojoties EP vēlēšanām jāapzinās visi iespējamie apdraudējumi

Vējonis: Tuvojoties EP vēlēšanām jāapzinās visi iespējamie apdraudējumi
  • 01. Mar. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2019.gada 28.februārī, Košicē, Slovākijā piedalījās NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē, informē prezidenta kanceleja.

Uzrunājot B9 valstu vadītājus, Valsts prezidents norādīja, ka šodien pasaule saskaras ar kompleksiem, bieži neparedzamiem draudiem un izaicinājumiem. Šos draudus pilnībā novērst un izaicinājumus pārvarēt vienatnē nav spējīga neviena valsts. To varam izdarīt tikai kopā un esot vienoti, stiprinot NATO un Eiropas Savienības aizsardzības iniciatīvām papildinot NATO, nevis mēģinot to aizvietot," uzvēra Raimonds Vējonis sanāksmē notikušajā diskusijā par vispārējo drošības situāciju Eiropā un mūsu reģionā.

Valsts prezidents atzīmēja, ka tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām mums jāapzinās visi iespējamie apdraudējumi un jābūt gataviem uz tiem atbildēt. ES dalībvalstīm ir ciešāk jākoordinē rīcība un jādalās ar nacionālā līmenī iegūtajām zināšanām un pieredzi. Saeimas vēlēšanas Latvijā pagājušā gada oktobrī apliecināja Latvijas noturību pret ārējo ietekmi uz vēlēšanu iznākumu. "Tomēr mums ir jāatceras, ka blakus hibrīdajam apdraudējumam joprojām pastāv arī militārie draudi. Tāpēc mums ir jāmeklē visaptveroši risinājumi, kas papildina viens otru. Un cieša ES un NATO sadarbība ir atslēga, lai mēs spētu šos riskus pārvarēt," atzina Raimonds Vējonis.

Lasītākās ziņas valstī

B9 sanāksmes laikā tika pieņemta deklarācija, kurā B9 valstu vadītāji pauž atbalstu turpmākai NATO stiprināšanai, nodrošinot, ka Eiropas un transatlantiskās saites tiek saglabātas tikpat stipras un efektīvas kā līdz šim, apņemoties novirzīt 2% no IKP aizsardzības vajadzībām, modernizējot aizsardzības spēkus un piedaloties starptautiskās operācijās. Tāpat deklarācijā uzsvērts, ka B9 valstis atzinīgi novērtē un atbalsta turpmāku ASV un Kanādas militāro klātbūtni Eiropā, īpaši NATO austruma flanga valstīs.

B9 valstu vadītāju sanāksmē Košicē piedalījās arī Slovākijas prezidents Andrejs Kiska (Andrej Kiska), NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), Bulgārijas prezidents Rumens Radevs (Rumen Radev), Čehijas prezidents Milošs Zemans (Miloš Zeman), Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), kā arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaite), Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), Rumānijas prezidents Klauss Johanniss (Klaus Iohannis) un Ungārijas prezidents Jānošs Āders.

Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti