Dalies:

Vējonis: latviešu kopienas pasākumi Igaunijā ir paraugs citiem

Vējonis: latviešu kopienas pasākumi  Igaunijā ir paraugs citiem
  • 10. Apr. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un prezidenta kundze Iveta Vējone šodienTallinā tikās ar Igaunijā dzīvojošiem latviešiem. Vējonis uzsvēra, ka latviešu kopiena Igaunijā ir aktīva un labi atpazīstama gan vietējām valsts un pašvaldību institūcijām, gan arī plašākai Igaunijas sabiedrībai. Valsts prezidents atzīmēja, ka latviešu kopienas iniciētie pasākumi un programmas jau kļuvuši par paraugu citiem.

“Man ir patiess prieks, ka latvieši Igaunijā, atrodoties tikai rokas stiepiena attālumā no savas dzimtās zemes, tomēr nav atstājuši savu latvisko tradīciju kopšanu tikai uz tām reizēm, kad tiek apciemoti radi un draugi Latvijā. Igaunijā ir izveidotas aktīvas un ar pašiniciatīvu bagātas kultūras biedrības, latviešu papildskola un interešu kopas, kas sniedz nenovērtējamu atbalstu latviešu valodas, kultūras un tradīciju uzturēšanā ikdienā,” atzina Valsts prezidents.

Aktīvākie latviešu diasporas centri Igaunijā ir Tallinā un Tartu, un to veido vairākas organizācijas, piemēram, Igaunijas Latviešu biedrība, Latviešu Nacionālās kultūras biedrība Igaunijā, Tartu Latviešu biedrība, Tallinas Latviešu papildskola “Taurenis”, folkloras kopa "Rēvele", koris “Ziemeļu balsis” un Tallinā izveidotā latviešu draudze.

Lasītākās ziņas valstī

 Valsts prezidents ar kudzi devies trīs dienu vizītē uz Igauniju, tās laikā paredzēta plaša programma Tallinā, Paidē un Tartu, aptverot valstu politisko, ekonomisko, izglītības un kultūras sadarbību.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti