Dalies:

Veikti precizējumi MK rīkojumā par Latvijas valsts simtgades programmas īstenošanu

Veikti precizējumi MK rīkojumā par Latvijas valsts simtgades programmas īstenošanu
  • 08. Aug. 2018

Otrdien, 7. augustā, Ministru kabinetā pieņemts rīkojums tehniskiem grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr.769 „Latvijas valsts simtgades pasākumu plāna 2017. – 2021. gadam īstenošanai piešķirtā valsts budžeta finansējuma sadalījums”.

Grozījumi paredz precizēt atsevišķu Latvijas valsts simtgades programmas pasākumu nosaukumus un aprakstus, norises laikus, finansējuma sadalījumu pa gadiem. Izmaiņas veiktas esošo finanšu līdzekļu ietvaros, nepalielinot kopējo finansējuma apmēru. Grozījumi sagatavoti, pamatojoties uz plāna īstenošanā iesaistīto ministriju, citu centrālo valsts iestāžu un pašvaldību sniegto informāciju par nepieciešamajām izmaiņām.

Piemēram, rīkojumā plānots precizēt, ka Ekonomikas ministrijas aktivitātes nosaukums starptautiskajā lidostā „Rīga” ir informācijas centrs  „Magnetic Latvia”. Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošai izstādei, kura no 2018. gada novembra būs skatāma Rīgā, precizēts nosaukums no „Baltijas grāmata 1918-1940” uz „Tiks aizliegts. Baltijas grāmata 1918-1940”. Latvijas Nacionālā arhīva izstādei precizēts nosaukums no „”Jaunizveidotās valstis pēc Pirmās pasaules kara beigām. Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi" uz „Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi”.

Lasītākās ziņas

Gaidāmā Latvijas valsts simtgade ir nozīmīga, lai plaši vēstītu par Latvijas devumu pasaulē, dotu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. Aktivitāte un iesaiste pārsniegusi sākotnēji prognozēto, jau šobrīd norisinājušies daudzi valsts simtgadei veltīti pasākumi – starptautiskā, nacionālā un reģionālā līmenī. 2016. gada nogalē bija ieplānotas 800 iniciatīvas, šobrīd apzināti jau vairāk nekā 2000 projekti, to skaits ik dienas palielinās. Vairāk nekā 500 valsts simtgades projektu guvuši līdzatbalstu ideju konkursos.

Vairāk informācijas

Foto: Simtgades birojs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti