Dalies:

VDD pārbauda informāciju par Jaunzēlandes šāvēja iespējamo viesošanos Latvijā

VDD pārbauda informāciju par Jaunzēlandes šāvēja iespējamo viesošanos Latvijā
Foto: Valsts policija/Facebook konts
  • 02. Apr. 2019

Valsts drošības dienests (VDD) pārbauda informāciju par Jaunzēlandē teroraktu sarīkojušā Austrālijas pilsoņa Brentona Taranta iespējamo viesošanos Latvijā, aģentūrai LETA apstiprināja VDD.

"VDD ir saņēmis informāciju par minētās personas iespējamu vizīti Latvijā. Pašlaik dienests veic šīs informācijas pārbaudi, tāpēc no plašākiem komentāriem pagaidām atturēsimies," norādīja VDD.

Austrālijas pilsonis, labējais ekstrēmists Tarants 15.martā sarīkoja apšaudes divās mošejās Kraistčērčā, nogalinot 50 cilvēkus. Savu uzbrukumu viņš filmēja un pārraidīja sociālajā tīklā "Facebook", izmantojot dzīvās straumēšanas pakalpojumu. Tarants pirms uzbrukuma publiskoja 74 lappušu garu manifestu.

Lasītākās ziņas valstī

Igaunijas portāls "postimees.ee" nesen vēstīja, ka Tarants pērn decembrī apmeklējis Igauniju un Latviju. Uzbrucējs arī pieminējis Igauniju savā manifestā.

Austrijas Iekšlietu ministrija un Igaunijas policija apliecinājušas, ka Tarants lidojis no Austrijas uz Igauniju 4.decembrī. Igaunijā vīrietis iznomājis automašīnu, ar kuru dienu vēlāk devies uz Latviju. Pēc divām dienām viņš atgriezies Igaunijā un tad atkal ar autobusu devies Latvijas virzienā.

"Postimees" rīcībā esošā informācija liecina, ka Tarants pavadījis Baltijā aptuveni nedēļu.

Medijos iepriekš arī izskanējis, ka Tarants divas dienas pirms uzbrukuma savā sociālajā tīklā "Facebook" kontā dalījies ar video par Dziesmu svētku svinēšanu Latvijā.

Autors: LETA
Foto: Valsts policija/Facebook konts

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti