Dalies:

VARAM 2018. gadā uzsāktā Latvijas iedzīvotāju remigrācijas pilotprojekta ietvaros atgriezušās 314 personas

VARAM 2018. gadā uzsāktā Latvijas iedzīvotāju remigrācijas pilotprojekta ietvaros atgriezušās 314 personas
  • 26. Oct. 2018

Rīgā, 2018.gada 24.oktobrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iesniegusi Ministru kabinetā informāciju par valdības rīcības plāna izpildi 2018. gadā un rīcības plāna uzdevumiem nākamajam periodam. Apkopojums ietver jau īstenotos uzdevumus, kā arī plašāku informāciju par iesāktajiem darbiem, kuru izpilde tiks turpināta nākamajos periodos, informē VARAM.

Svarīgi uzsvērt, ka reģionālās attīstības veicināšanā iedzīvotāju skaita saglabāšana un palielināšana ir būtiska, tādēļ VARAM 2018.gadā uzsākts aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju remigrācijas pilotprojekts, kura ietvaros pieci reģionālie remigrācijas koordinatori sniedz atbalstu un konsultācijas aizbraukušajiem par iespējām atgriezties Latvijā, palīdzot atrast izglītības iestādes, dzīvesvietu, darba iespējas, u.tml. Laika posmā no 2018.gada marta līdz septembrim (ieskaitot) Latvijā atgriezušās 124 ģimenes jeb 314 cilvēki, kuri ir izmantojuši reģionālo remigrācijas koordinatoru konsultācijas. Ārvalstīs dzīvojošo tautiešu atbalstam izveidota arī interneta vietne www.paps.lv, kur ikvienam interesentam ir iespēja saņemt reģionālā koordinatora konsultāciju par jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā konkrētā reģionā. Turklāt projekta ietvaros noteikts arī finansiāls atbalsts remigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā – līdz pat 9000 EUR, kas konkursa rezultātā piešķirts remigrantu uzņēmējdarbības idejām katrā no pieciem plānošanas reģioniem. Kopējais finansējuma apmērs uzņēmējdarbības uzsākšanai ir 180 tūkst. EUR. 

VARAM 2018.gadā paveikta vairāku nozīmīgu uzdevumu īstenošana, kā svarīgākie no tiem norādīti dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešana Latvijā, reģionālās reformas turpināšana, veidojot 30 pašvaldības sadarbības teritorijas esošo 119 pašvaldību vietā, kā arī e-pakalpojumu attīstīšana, veicinot “vienas pieturas aģentūras” principu. 

Lasītākās ziņas valstī

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti