Dalies:

Valsts prezidents svētkos novēl latviešiem veiksmi personīgajā dzīvē un Latvijai - ātrāku attīstību

Valsts prezidents svētkos novēl latviešiem veiksmi personīgajā dzīvē un Latvijai - ātrāku attīstību
Valsts prezidenta kanceleja
  • 24. Dec. 2019

Intervijā Latvijas Radio Valsts prezidents Egils Levits sveica visus latviešus svētkos, novēlēja palūkoties uz pašreizējo situāciju un pēc 10 gadiem secināt, ka viss ir mainījies uz pozitīvo pusi. Latvijas cilvēkiem viņš novēlēja panākumus personīgajā dzīvē, bet valstij - atmest padomju mantojumu un sasniegt modernas Eiropas valsts līmeni. 

Fragments no Levita sveiciena:

"Latvija un, protams, visa pasaule sāk jaunu desmitgadi. Es ieteiktu visiem 2020. gada 1. janvārī apskatīties apkārt - kā mums tagad šeit izskatās, kā mana personīgā dzīve izskatās, kā izskatās valsts, kā izskatās pasaule. Un iegaumēt to. Un tad 2030. gada 1. janvārī atkal apskatīties apkārt - kā izskatās mana dzīve, kā izskatās valsts, kā izskatās pasaule. Un tad mēs varēsim salīdzināt, kāda bija attīstījusies Latvija un kāda attīstījusies personiskā dzīvē šajā desmitgadē."

Lasītākās ziņas valstī

"Un es vēlu visiem, vispirms katram cilvēkam atsevišķi, lai šis salīdzinājums būtu pozitīvs, ļoti pozitīvs personiskajā dzīvē. Lai attiecībā uz Latvijas valsti mēs varam teikt, ka Latvijas valsts tagad, šajā desmitgadē, ko mēs tūlīt sāksim, varētu nest labu, teikt - mēs esam kļuvuši par normālu, modernu Eiropas valsti. Tāpat kā visas pārējās Eiropas valstis. Ka mums vairs nebūtu nekāda mantojuma no iepriekšējā režīma. Lai attiecībā uz pasaules attīstību mēs ar labu sirdsapziņu varētu teikt, ka viena daļa no riskiem, kas ir saistīti ar konfliktiem, ar kariem, ar klimata pārmaiņām, ar digitālo tehnoloģiju blaknēm, ir novērsta vai vismaz sākta novērst."

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti