Dalies:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpiņu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpiņu
  • 19. Sep. 2018
2018. gada 18. septembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Pekinā tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpiņu, informē Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

“Tā bija lieliska iespēja visaugstākajā politiskajā līmenī pārrunāt jaunas iespējas Latvijas un Ķīnas politiskajā un ekonomiskajā sadarbībā, īpaši akcentējot Latvijas kā loģistikas izcilības centra sniegtās priekšrocības,” pēc tikšanās atzina Valsts prezidents.

Tikšanās laikā Raimonds Vējonis uzsvēra, ka Latvija un citas baltijas reģiona valstis attīsta vairāku miljardu vērtu ātrgaitas dzelzceļa projektu Rail Baltica, kas dos lielisku iespēju attīstīt Latviju kā loģistikas izcilības centru. Jau drīzā nākotnē Latvija būs viens no nozīmīgākajiem divu sliežu platumu – Eiropas un NVS valstu savienojuma punktiem. Šāds savienojums dos Latvijai jaunas iespējas vēl efektīvāk iekļauties Jaunā Zīda ceļa maršrutos un loģistikas ķēdēs. “Neaizsalstošās ostas, strauji augošais reģionālais aviācijas centrs – lidosta “Rīga”, kā arī labi attīstītā digitālā infrastruktūra veido īpaši labvēlīgus nosacījumus, lai radītu jaunu pievienotu vērtību loģistikas, kā arī informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju pakalpojumu nozarēs," atzīmēja Valsts prezidents.” 

Raimonds Vējonis norādīja, ka, augot Ķīnas tūristu skaitam, pastāv liels potenciāls tiešās aviosatiksmes atvēršanai starp Latviju un Ķīnu. Latvija saredz iespējas jaunām Ķīnas investīcijām ne tikai tradicionālajā transporta un loģistikas nozarē, bet arī pakalpojumu jomā un jaunajās industrijās. Latvija atzinīgi vērtē jau uzsākto Pekinas Genomikas Institūta kopprojektu dzīvības zinātņu jomā.

Lasītākās ziņas valstī

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 2018. gada 15. septembra līdz 20. septembrim uzturas darba vizītē Ķīnas Tautas Republikā, kuras laikā tiksies arī ar Ķīnas premjerministru Li Kecjanu un piedalīsies Pasaules Ekonomikas foruma organizētajā Jauno čempionu ikgadējā sanāksmē (Vasaras Davosā) Tjaņdziņas pilsētā.

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti