Dalies:

Valsts prezidents pateicas Latvijā dislocētajiem NATO karavīriem

Valsts prezidents pateicas Latvijā dislocētajiem NATO karavīriem
LETA/Zane Bitere
  • 04. Apr. 2020

"NATO ir gatava stāties ikvienas tās dalībvalsts miera sardzē," šodien, uzrunājot Latvijā dislocētos NATO karavīrus, sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Šodien aprit 71. gadadiena, kopš parakstīts Ziemeļatlantijas līgums, tāpēc Valsts prezidents pateicies par NATO sniegto ieguldījumu Latvijas un pasaules kopīgās drošības vecināšanā.

Savā uzrunā Valsts prezidents akcentēja Ziemeļatlantijas līgumā pausto apņemšanos - kopīgiem spēkiem sargāt savu tautu brīvību, kopējo kultūrvēsturisko mantojumu, demokrātijas, personiskās brīvības un tiesiskuma principus.

"Līgumā ietvertā svinīgā apņemšanās rod savu apliecinājumu arī ikdienā - gandrīz visas alianses dalībvalstis ir gatavas iesaistīties uz NATO ārējās robežas esošo valstu drošības garantēšanā. Tā izpaužas alianses bruņotu konfliktu atturēšanas stratēģija un ciešā dalībvalstu solidaritāte, apliecinot, ka NATO ir gatava stāties ikvienas tās dalībvalsts miera sardzē," sacīja Levits.

Lasītākās ziņas valstī

Patlaban, lai sargātu Latvijas un alianses kopīgo drošību, Latvijā atrodas 19 NATO sabiedroto valstu karavīri. Valsts prezidents novēlēja karavīriem veiksmīgi pārvarēt koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laiku, esot tālu prom no savām ģimenēm un tuviniekiem, un Latvijas sabiedrības vārdā vēlēja stipru veselību.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti