Dalies:

Vējonis: Latvijas iestāšanās NATO pirms 15 gadiem bija nozīmīgākais notikums pēc neatkarības atgūšanas

Vējonis: Latvijas iestāšanās NATO pirms 15 gadiem bija nozīmīgākais notikums pēc neatkarības atgūšanas
  • 29. Mar. 2019

“Latvijas iestāšanās NATO pirms piecpadsmit gadiem bija nozīmīgākais notikums pēc neatkarības atgūšanas. Šodien mēs esam stiprāki kā jebkad iepriekš. Kopā ar mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par mūsu valsts drošību stāv arī mūsu sabiedrotie – NATO dalībvalstis,” uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzīmē, ka 21. gadsimtā pasaule saskaras ar kompleksiem draudiem un izaicinājumiem. Šos draudus pilnībā novērst un izaicinājumus pārvarēt varam tikai kopā un esot vienoti, stiprinot NATO un Eiropas Savienības aizsardzības iniciatīvām papildinot NATO. Vienlīdz būtiski turpināt darbu, lai NATO ietvaros paaugstinātu dalībvalstu spējas stāties pretī ne tikai tradicionālajam, bet arī hibrīdajam apdraudējumam.

Atzīmējot Latvijas iestāšanās NATO piecpadsmito gadadienu šorīt pie Rīgas pils notika svinīgā goda sardzes maiņa un Rīgas pils Svētā Gara tornī svinīgi tika pacelts NATO karogs.

Lasītākās ziņas

Pasākumos piedalījās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvežleitnants Sandris Gaugers, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris pulkvežleitnants Filips Sovē, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā pārstāvji no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas un ASV militārais atašejs Latvijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien izteicis pateicību ikvienam, kas sekmējis Latvijas iestāšanās procesu NATO – valsts amatpersonām, diplomātiem, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem un visai Latvijas sabiedrībai par nemainīgo atbalstu valsts eiroatlantiskajam kursam. "Šis ir brīdis, lai vēlreiz pateiktos Latvijas militārpersonām, kas diendienā sargā Latvijas drošību, un īpaši pieminētu tos, kas ir ziedojuši savu dzīvību, pārstāvot Latviju starptautiskajās misijās un operācijās," teikts ministra paziņojumā.

“Latvija kopš neatkarības atjaunošanas vēlējās nostiprināties eiroatlantiskajā vērtību un drošības telpā. Mums tas ir izdevies! Šogad atzīmējam 15 gadus, kopš kļuvām par NATO dalībvalsti. Latvija ir aktīvs un uzticams NATO sabiedrotais un pilda savus pienākumus. Kā NATO dalībvalsts Latvija piedalās lēmumu pieņemšanā visaugstākajā līmenī, un tas tieši ietekmē Latvijas drošību,” uzsver ārlietu ministrs.

Latvijas ceļš uz dalību pasaules vēsturē spēcīgākajā militārajā aliansē tika aizsākts uzreiz pēc neatkarības atjaunošanas 20. gadsimta 90. gadu sākumā. Šo posmu raksturo ilgstošs darbs kopā ar partneriem, kas neatlaidīgu pūliņu rezultātā vainagojies ar mērķa sasniegšanu. Rinkēvičs norāda - Latvija ir kļuvusi drošāka nekā jebkad agrāk. Šo panākumu nedrīkst uztvert kā pašsaprotamu. Latvijas dalībai NATO ir neizstājama nozīme mūsu valsts aizsardzības stiprināšanā un nodrošināšanā. Vienlaikus būtisks ir arī Latvijas ieguldījums visas alianses kolektīvajā aizsardzībā. Rūpējoties par savu drošību un būdama atbildīgs sabiedrotais, Latvija piedalās NATO operācijās, nodrošina nepieciešamo uzņemošās valsts atbalstu sabiedroto karavīriem Latvijā, kā arī iegulda aizsardzībā 2% no IKP, tādējādi ieviešot kolektīvi pieņemtos lēmumus.

Atzīmējot Latvijas dalības NATO 15. gadadienu, kā arī alianses dibināšanas 70. gadadienu, Ārlietu ministrijā šodien atklāta izstāde “Latvijas dalībai NATO 15”.

Savukārt 3. un 4. aprīlī NATO 70. gadadienas zīmē norisināsies NATO ārlietu ministru sanāksme, kurā Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs. Par šīs jubilejas sanāksmes vietu simboliski izvēlēta Vašingtona, jo tieši tur 1949. gada 4. aprīlī parakstīts NATO dibināšanas līgums. 

Ministrijā norāda, ka turpinās 18 – 25 gadīgu jauniešu pieteikšanās dalībai NATO samita simulācijas spēlei, ko 15. maijā Ārlietu ministrija rīko sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, LATO un Latvijas Ārpolitikas institūtu. Galvenā balva spēles uzvarētājiem – apmaksāts brauciens uz NATO galveno mītni Briselē. Simulācijas spēles mērķis ir veicināt zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, izpratni par NATO lēmumu pieņemšanas procesu.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti