Dalies:

Valsts prezidents, eirokomisārs, Latvijas Bankas prezidents – politiķiem šogad jālemj par vairākiem svarīgiem amatiem

Valsts prezidents, eirokomisārs, Latvijas Bankas prezidents – politiķiem šogad jālemj par vairākiem svarīgiem amatiem
Saeima.lv
  • 15. Apr. 2019

Bez vakantā Valsts prezidenta krēsla, par ko cīņa tiks izcīnīta vasaras sākumā, uz spēles galda likta vesela virkne amatu, par ko politiķiem šogad nāksies vienoties. Uz pasjansa galda ir arī eirokomisāra nosaukšana, kas vispār var kļūt par valdības stabilitātes jautājumu, gan tas, kurš vadīs ģenerālprokuratūru vai kas sēdīsies Latvijas Bankas prezidenta krēslā, vēsta LNT Ziņas.

LNT Ziņas pētīja, cik ticami ir tas, ka politiķi nelaidīs garām iespēju patirgoties, lai vairotu savu ietekmi un visa kalibra krēslos sēdinātu savu interešu aizstāvjus. Kam sekos veco un jauno politiķu paaudze – profesionālismam un loģikai, vai tomēr aprēķinam, kas loģisks un saprotams ir tikai pie varas esošajiem?

Šis ir viens no retajiem gadiem, kad Saeimai ir jāievēl pat vairākas augstas un ietekmīgas amatpersonas. Pavasarī notiks Valsts prezidenta vēlēšanas, drīz pēc tām valdībā būs jāizraugās Eiropas Savienības komisāra amata kandidāts, bet gada beigās Saeima vēlēs Latvijas Bankas prezidentu, kurš Latviju vienlaikus pārstāv arī Eiropas Centrālās bankas padomē. Savukārt, ja tiks apstiprinātas likuma izmaiņas, vasarā gaidāmas arī banku uzraugošās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes pirmstermiņa vēlēšanas.

Lasītākās ziņas valstī

Un politiķi neslēpj, ka panākt vienošanos par nozīmīgajiem amatiem, ir sarežģīti.

Vairāk uzzini sižetā:

 

Avots: Skaties.lv
Foto: Saeima.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti