Dalies:

Valsts prezidents atklāj izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” Orsē muzejā Parīzē

Valsts prezidents atklāj izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” Orsē muzejā Parīzē
  • 10. Apr. 2018
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 2018. gada 9. aprīlī, atklājot izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” Orsē muzejā Parīzē, uzsvēra latviešu mākslinieku vēsturisko nozīmi Latvijas valstiskuma veidošanā.

“Māksla gāja pa priekšu mūsu valstiskumam. Turklāt ar tik lieliem soļiem, ka latviešu mākslinieku darbi valsts dibināšanas gadā bija mūsu diplomātu ceļamaize. Tieši pirms simts gadiem, uzsākot sarunas ar Francijas valdību par topošās Latvijas valsts atzīšanu, Latvijas sūtnis tās sāka ar sarunu par mākslu,” atzīmēja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsver: “Mūsdienās mēs pārstāvam brīvu valsti ar vairāk nekā gadsimtu uzkrātām mākslas bagātībām, lai ar tām dalītos ar franču nāciju. Un tāpat kā mūsu mākslinieki izsapņoja brīvu Latviju pirms gadsimta, arī šodien mēs veltīsim visu savu iztēli un enerģiju Eiropas projekta labā, lai tas dzīvotu, plauktu un pastāvētu mūžam.”

Izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” (“Âmes sauvages. Le symbolisme dans les pays baltes”) četri Baltijas valstu nacionālie mākslas muzeji Rīgā, Tallinā, Viļņā un Kauņā ir sagatavojuši kā kopprojektu eksponēšanai Francijā, Parīzē. Šis ir viens no vērienīgākajiem visu triju Baltijas valstu simtgadu kopīgajiem projektiem un viens no lielākajiem Latvijas valsts simtgades notikumiem ārvalstīs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti