Dalies:

Valsts prezidents ar kundzi devies vizītē uz Igauniju

Valsts prezidents ar kundzi devies vizītē uz Igauniju
  • 09. Apr. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devies divu dienu valsts vizītē uz Igauniju, viņu pavada Iveta Vējones kundze, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts pirmajam pārim paredzēta plaša programma Tallinā, Paidē un Tartu, aptverot valstu politisko, ekonomisko, izglītības un kultūras sadarbību. Valsts prezidentu vizītē pavadīs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kā arī amatpersonu un uzņēmēju delegācija.

“Mūsu valstis ir tuvas ne tikai ģeogrāfiski. Mūs saista kopīgais vēstures mantojums, Eiropas un pasaules redzējums, līdzīgās vērtības un izpratne par drauga pleca sajūtu un kopīgo drošību, kas stiprinājusies gan kopīgajās neatkarības un brīvības cīņās pirms simts gadiem, gan saskaņotos lēmumos, atbildot uz mūsdienu drošības izaicinājumiem”, uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lasītākās ziņas valstī

Trešdien Valsts prezidentam paredzētas tikšanās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, kā arī ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju un premjerministru. Vēlāk Raimonds Vējonis apmeklēs Komunistiskā genocīda upuru piemiņas memoriālu Tallinā, piedalīsies starptautiskajās kiberdrošības mācībās “Locked Shields”, tiksies ar Igaunijas latviešu diasporas pārstāvjiem un apmeklēs igauņu komponista Arvo Perta centru Laulasmā. Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze piedalīsies arī valsts vakariņās par godu Latvijas prezidenta vizītei.

Ceturtdien Vējonis apmeklēs Paidi, kur jau vairākus gadus darbojas Latvijas celtniecības materiālu uzņēmuma “Sakret” ražotne. Uzņēmumā notiks apaļā galda diskusija “Darbaspēka tirgus attīstības tendences”. Vizīte turpināsies Tartu, kur paredzēta Valsts prezidenta uzruna Tartu Universitātē, kā arī tikšanās ar Tartu pilsētas mēru un ziedu nolikšana pie Pirmā pasaules karā kritušo latviešu strēlnieku un latviešu bēgļu kapavietas. Vizītes noslēgumā Igaunijas Nacionālajā muzejā notiks Latvijas vēstnieka Igaunijā rīkota pieņemšana un oficiālā abu prezidentu atvadu ceremonija.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti