Dalies:

Valsts izveido oficiālu informācijas vietni covid19.gov.lv

Valsts izveido oficiālu informācijas vietni covid19.gov.lv
Foto: covid19.gov.lv mājaslapa
  • 26. Mar. 2020

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast atbildes uz jautājumiem saistībā ar Covid-19 infekcijas uzliesmojumu un tā radīto ietekmi dažādās jomās, Valsts kanceleja veido tīmekļvietni covid19.gov.lv. Šajā vietnē būs apkopota informācija no atbildīgo iestāžu mājaslapām, statistikas dati, kā arī biežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem. 

Pašreiz jaunajās vietnes izstrādē noslēgts pirmais posms. Tajā vienuviet atrodami nozīmīgākie tālruņa numuri, uz kuriem zvanīt, lai uzdotu jautājumus par slimības simptomiem, profilaksi, pieteikšanos analīzēm. Tāpat norādīts, kur gūt atbildes uz jautājumiem par patērētāju tiesību aizsardzību, izglītību, robežu šķērsošanu un citām jomām.

Vietnē apkotoas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par Covid-19. Piemēram, kādi ir slimības simptomi, kā šis vīruss izplatās, kā jārīkojas tiem, kuri atgriežas ar repatriācijas reisiem un kur pieteikties valsts apmaksātajām slimības lapām. Informācija pieejama latviešu un krievu valodā.

Lasītākās ziņas valstī

Tuvākajās dienās jaunajā vietnē sāks publicēt arī nozīmīgākos valdības lēmumus, kas saistīti ar ārkārtējo situāciju valstī, detalizētu Latvijas un pasaules statistiku, iepazīties ar skaidrojošiem materiāliem, uzzināt par atbalsta iespējām. Vietnes izstrādātāji vērš uzmanību, ka COVID-19 infekcijas uzliesmojums radījis būtisku ietekmi uz visām nozarēm, tāpēc iedzīvotāji aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai arī atbildīgo valsts iestāžu oficiālajās mājaslapās. Tādejādi būs iespēja izvairīties no nepatiesas vai nepārbaudītas informācijas.

Atbildes uz jautājumiem, kas skar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, iespējams gūt arī pa vienoto informatīvo tālruni 8345. Zvani uz šo numuru tiek pieņemti bez maksas visu diennakti. Jautājumus iespējams uzdot gan latviešu, gan krievu valodā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti