Dalies:

Valmierā sporta nometnē tiekas diasporas un Vidzemes jaunieši

Valmierā sporta nometnē tiekas diasporas un Vidzemes jaunieši
G. Vīksna
  • 13. Jul. 2019

22 jaunieši no Vidzemes un ārvalstīm šonedēļ tiekas Valmierā pirmajā sporta nometnē “Olimpiskais kvants”. Jaunie diasporas sportisti nostiprina latviešu valodas zināšanas un līdztekus tam uzlabo savu sportisko meistarību. Jaunieši arī pārliecinās, ka šeit sniegtās sporta iespējas viņiem ļautu turpināt ārzemēs iesākto, ja viņu ģimenes nolemtu atgriezties Latvijā.

Nometnes dalībnieki stāsta, ka pirmās savstarpējās sarunas sākas ar jautājumu, kādu sporta veidu tu pārstāvi. Tad, kādas nu katram jaunietim latviešu valodas zināšanas, seko stāstījums gan par līdzšinējo pieredzi, gan arī nākotnes plāniem. Daudzi jaunieši uzskata – pēc pasaules pieredzes krāšanas varētu atgriezties Latvijā.

Badmintonists Markuss Izotovs Īrijā dzīvo kopš trīs mēnešu vecuma, un vienīgā sporta nometne Latvijā, kur iepriekš ir piedalījies, norisinājās Valkā, kur dzīvo jaunieša vecmāmiņa. “Plāns ir tāds, ka es pabeidzu skolu Īrijā un braukšu tālāk mācīties uz Latviju. Bet es nezinu, kā būs. Tas ir pēc 12. klases. Manai mammai ļoti pietrūkst Latvijas, viņa jau vairākas reizes ir gribējusi braukt atpakaļ uz Latviju. Un mana mamma ir ļoti patriotiska, un es par to ļoti priecājos,” stāsta Markuss.

Lasītākās ziņas valstī

Nometnes organizatori uzsver, ka šādos diasporas pasākumos sports var būt tikpat labs saistelements kā kultūra, māksla un citas jomas.

“Es esmu pa pusei vācietis, pa pusei latvietis, bet es nekad neesmu dzīvojis Latvijā vai Vācijā. Tagad es pārcēlos [uz Latviju]. Es piedzimu Korejā, tur dzīvoju sešus gadus, tad es uz Honkongu pārvācos uz vienu gadu, tad es Gruzijā dzīvoju un tad Azerbaidžānā, un tad atkal Gruzijā. Tagad es esmu pārcēlies uz Latviju. Es esmu no astoņu gadu vecuma peldējis visu laiku,” stāsta peldētājs Francis Lufts.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti