Dalies:

Valmiera sadziedas ar Oslo!

Valmiera sadziedas ar Oslo!
Laikraksts "Brīvā Latvija"
  • 21. Jul. 2019

“ŠE DZIEDĀJU, GAVILĒJU” ‒ ar šo moto koris “Valmiera” un Oslo koris “Laipa” aicināja uz koncertu pirmajām vakarā amerikāņu baznīcā Oslo.

Koncertu ievadīja valmierieši savu diriģentu Mārtiņa Klišāna un Līgas Ādamsones vadībā ar trijām E. Melngaiļa tautasdziesmu apdarēm  ‒ „Saulīt vēlu vakarā”, “Bārenītes slavināšana” un “Spēlē, jel, spēlmani”! Turpināja ar J. Lūsēna “Upe ūdeņus nes” un “Karoga dziesmu”. Sekoja J. Karlsona “Ūdens sauca, akmens vilka”, U.Prauliņa „Dievaines”, E. Dārziņa „Lauztās priedes” un O. Gjeilo Sunrise Mass (IV daļa Identity & the ground). Koncerta pirmā daļa beidzās ar M.Brauna vareno “Saule, Pērkons, Daugava”.

Tad bija kārta Norvēģijas latviešu korim “Laipa” ar diriģentēm Dainu Molviku un Ilgu Šarkovsku. „Laipas” dziedātās dziesmas bija dažādu komponistu tautasdziesmu apdares: “Rikšiem bērīt’ es palaidu”, “Tumša nakte”, „Še dziedāju, gavilēju”, “Strauja,  strauja upe tek(a)”, „Ik vakaru dziedāt gāju”, „Bēdu manu lielu bēdu” un „Saule auda audekliņu”. Jāpiezīmē –  „Strauja, strauja upe teka” bija Dainas Molvikas ļoti veiksmīgā apdarē.

Lasītākās ziņas valstī

Koncerts noslēdzās,  abiem koriem apvienojoties  tautasdziesmā „Sasala jūrīna” R. Paula apdarē un Zanes Danosas solo. Sekoja R.Tigula „Lec,  saulīte”, R.Sējāna “Vindo”, E. Melngaiļa apdarē tautasdziesma „Rīgas torņa gala zīle”, L. Garūtas “Mūsu Tēvs debesīs”, A. Kalniņa apdarē tautasdziesma „Dziedot dzimu, dziedot augu” un noslēdzās ar M. Brauna “Mīla ir kā uguns”.

Lielisks koncerts, publikas, klausītāju gan varēja būt vairāk. Nav jau tik bieži, ka mums šeit, Oslo, ir iespēja baudīt latviešu dziesmas. Ieguvēji bija tie, kuŗi bija ieradušies.

Autors: Harijs Valdmanis

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Brīvā Latvija"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti