Dalies:

Valmierā darbu sāk remigrācijas koordinatore

Valmierā darbu sāk remigrācijas koordinatore
LETA/Edijs Pālens
  • 20. Feb. 2020

Pirms lēmuma pieņemšanas par dzīvesvietas maiņu, cilvēkiem ir daudz dažādu jautājumu ne vien par darba un dzīvesvietas iespējām, bet arī par pieejamajiem pakalpojumiem, transportu, izglītības iespējām bērniem, veselības aprūpi un citām sadzīviskām tēmām. Lai ar šiem jautājumiem palīdzētu, Valmieras pilsētas pašvaldībā darbu sākusi remigrācijas koordinatore.

Pašvaldība cer, ka koordinatores darbs veicinās remigrāciju, sadarbību ar diasporas organizācijām un sniegs informatīvu atbalstu iedzīvotājiem, kuri apsver iespēju pārcelties uz dzīvi Valmierā. Remigrācijas koordinators ir atbalsta persona, ar kuru sazināties par neskaidrajiem jautājumiem, ko grūtāk iegūt attālināti.

“Nereti tieši personiskā saskarsme ir izšķiroša, lai cilvēki justos pārliecināti, ka atgriešanās Latvijā un dzīvesvieta Valmierā ir īstā un labākā izvēle viņu un viņu ģimenes labklājībai. "Valmiera ir vieta, ko par mājām izvēlas arvien vairāk remigrantu, tādēļ esam atbildīgi, lai viņi šeit spētu ātri iejusties, būtu informēti par pieejamajiem pakalpojumiem, iespējām un justos kā mājās,” norāda jaunā Valmieras pilsētas pašvaldības remigrācijas koordinatore Vita Kareļkova.

Lasītākās ziņas valstī

Pašvaldība aicina sazināties ne tikai cilvēkus, kuri pēc ilgstošas prombūtnes būtu interese atgriezties uz dzīvi Valmierā, bet arī to, kuri to jau izdarījuši, un kuriem ir priekšlikumi, kā veiksmīgāk veidot pieredzes un informācijas apmaiņu remigrācijas jautājumos. Informācija par to, kā ar remigrācijas koordinatori sazināties, atrodama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā.

Kopš 2018.gada darbojas arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas remigrācijas koordinatoru tīkls, kas darbojas piecos reģionos – Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Rīgā. Šo koordinatoru uzdevums ir sniegt informāciju par pašvaldību pakalpojumiem, īpaši par ģimenēm ar bērniem, piemēram, bērnudārzu un skolu pieejamību un atbalstu tam, dzīves vietu – pieejamo privāto un pašvaldības dzīvojamo fondu, ko var piedāvāt potenciālajiem remigrantiem (atbilstoši to specifikai), kā uzņēmējdarbības un darba iespējām. Reģionālo remigrācijas koordinatoru kontakti atrodami vietnē paps.lv.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti